V Rusku by Stehlíkovou našli vypadlou z okna, píše Putna ke sporu se Zemanem

idnes.cz

Literární historik, kritik a pedagog Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy Martin C. Putna vyjádřil na Twitteru podporu lékařce a bývalé ministryni pro lidská práva Džamile Stehlíkové. „Kdybychom byli v ‚křesťanském‘ Rusku, najdou Džamilu vypadlou z okna a ještě o ní státní televize natočí ‚reportáž‘, že dealovala heroin,“ napsal.

Stehlíková v loňském roce uvedla, že zdravotní problémy prezidenta Miloše Zemana souvisí s alkoholickou jaterní cirhózou. Prezidentská kancelář ve čtvrtek zveřejnila předžalobní výzvu, ve které žádá od lékařky omluvu, milion korun a seznam lidí, kteří jí informace o prezidentově stavu sdělili.

Bývalá ministryně pro lidská práva řekla, že svým sdělením přispěla do debaty ve veřejném zájmu a že se proti výzvě bude bránit i soudní cestou.

„Zeman přežil jen díky obětavé a vysoce nadstandardní péči desítek lékařů, sester, ošetřovatelů a dalších lidí. Nyní po mě chce mimo milionu a omluvy, abych sdělila jména kolegů, od kterých jsem získala informace o jeho zdravotním stavu. Bylo to z otevřených zdrojů, pane prezidente!“ napsala Stehlíková na Twitter.

Získání informací z otevřených zdrojů však Hrad prudce odmítá. „V čase exposé nebyly žádné reálné veřejné ani neveřejné zdroje informací o zdravotním stavu mého Klienta, pouze lži, hoaxy a zlé pomluvy. Naopak, až po vyjádřeních Vaší klientky byl Klient řádně diagnostikován a veškerá zájmová tvrzení Vaší klientky byla jednoznačně vyvrácena,“ reagoval prezidentův právní zástupce Marek Nespala.

Na předchozí zprávu Stehlíkové odpověděl literární historik a kritik, překladatel, zpěvák, moderátor a pedagog Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy Martin Cyril Putna. „Milý Martine, děkuji Ti za podporu! Oba máme zkušenost se Zemaniádou,“ odpověděla mu na oplátku.

Miloš Zeman v roce 2013 odmítal jmenovat Martina C. Putnu profesorem. Jeho jmenování nakonec podepsal, ale titul mu musel předat tehdejší ministr školství Petr Fiala.

  Bílý dům řekl, že Rusko „již prohrálo válku“

Zdroj: https://www.idnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..