21. ligové kolo: Teplice vyhrály v Ostravě, Bohemians zdolali Zlín

Fotbalisté Ostravy ve 21. kole první ligy doma překvapivě podlehli Teplicím 2:4 a v nejvyšší soutěži přerušili devítizápasovou sérii bez porážky. Nováček Hradec Králové v mladoboleslavském azylu remizoval 2:2 s Českými Budějovicemi. Bohemians 1905 doma porazili Zlín 1:0. Utkání Liberce s Pardubicemi bylo odloženo kvůli střevní viróze v týmu Východočechů.

Baník ve 20. minutě poslal do vedení Ladislav Almási, krátce před pauzou srovnal ligový debutant Václav Sejk. Po hodině hry zvýšil hostující Filip Žák a v 70. minutě se prosadil znovu Sejk po třetí asistenci teplického spoluhráče Jana Fortelného.

V 83. minutě duel zdramatizoval opět Slovák Almási, jenž se desátým gólem v ligovém ročníku dotáhl na čelo tabulky střelců. Poslední slovo ale měl v nastaveném čase teplický Lukáš Mareček.

Ostravský tým se v neúplné tabulce propadl ze čtvrtého místa na páté. Tepličtí v jarní části sezony i podruhé zvítězili a poskočili z předposlední na 14. příčku. „Skláři“ vyhráli čtvrté z posledních pěti kol.

Hradec Králové poslal ve 26. minutě do vedení Jakub Rada, Dynamo na přelomu poločasů po brankách Micka van Burena a Michala Škody otočilo stav. V 64. minutě dostal červenou kartu domácí Petr Kodeš, ale „Votroci“ si i v oslabení vynutili vyloučení hostujícího Benjamina Čoliče a penaltu, z níž druhým gólem v utkání srovnal Rada.

Východočeši bodovali podesáté z 11 domácích ligových zápasů v sezoně, v nejvyšší soutěži ale popáté za sebou nezvítězili a v neúplné tabulce zůstali osmí. Dynamo venku v tomto ročníku soutěže ani na desátý pokus nevyhrálo, v posledních třech kolech remizovalo a minimálně do neděle poskočilo na šesté místo.

Bohemians 1905 zařídil první ligové vítězství po čtyřech porážkách Petr Hronek, který se proti svému bývalému týmu trefil už v páté minutě. „Klokani“ z dalších slibných příležitostí už zlínského brankáře Mateje Rakovana znovu nepřekonali.

Hokejisté nastoupí v Moskvě proti Finsku s Furchem v brance

Pražané se posunuli z 13. na 11. pozici, kde vystřídali dnešního soupeře. Zlín klesl na 12. příčku, ale má k dobru úterní přeložený zápas v Liberci. Bohemians v nejvyšší soutěži se „Ševci“ neprohráli posedmé v řadě.

Vrcholem nedělního programu 21. kola bude šlágr třetí Sparty s vedoucí Plzní. Druhý tým tabulky a úřadující mistr Slavia se představí na hřišti čtvrtého Slovácka. Poslední Karviná hostí Jablonec, Olomouc doma vyzve Mladou Boleslav.

Statistika sobotních zápasů 21. ligového kola:

Bohemians Praha 1905 – Fastav Zlín 1:0 (1:0)

Branka: 5. Hronek. Rozhodčí: Adámková – Antoníček, Pfeifer – Hrubeš (video). ŽK: Bederka – Tkáč, Conde, Vraštil, Cedidla. Diváci: 1000 (omezený počet).

FC Hradec Králové – Dynamo České Budějovice 2:2 (1:1)

Branky: 26. a 76. z pen. Rada – 45.+1 Van Buren, 56. Škoda. Rozhodčí: Radina – Hurych, Šimáček – Julínek (video). ŽK: Kodeš – Čolič, Hora. ČK: 64. Kodeš – 75. Čolič. Diváci: 638 (omezený počet).

Baník Ostrava – FK Teplice 2:4 (1:1)

Branky: 20. a 83. Almási – 41. a 70. Sejk, 62. Žák, 90.+4. Mareček. Rozhodčí: Krejsa – Paták, Vodrážka – Machálek (video). ŽK: Chlumecký, Boula, Svozil – Prošek, Grigar, Hyčka. Diváci: 1000 (omezená kapacita).

Bude se hrát v neděli:

15:00 1. FC Slovácko – Slavia Praha, Sigma Olomouc – FK Mladá Boleslav, MFK Karviná – FK Jablonec.

18:00 Sparta Praha – Viktoria Plzeň.