1. liga: Plzeň se vrátila do čela před Slavii, Baník uniká Slovácku

Fotbalisté Plzně zvítězili ve 22. kole první ligy v Českých Budějovicích 1:0 a vedou neúplnou tabulku o tři body před obhájcem titulu Slavií, která má k dobru nedělní utkání s Bohemians 1905. Ve čtyřech dnešních zápasech nejvyšší soutěže padly jen tři branky. Ostrava porazila Olomouc rovněž 1:0 a Zlín stejným poměrem udolal Slovácko. Pardubice se v domácím azylu v Ďolíčku rozešly ve východočeském derby s nováčkem z Hradce Králové bez gólů.

O vítězství Plzně rozhodl v 75. minutě hlavičkou s pomocí tyče Pavel Bucha. Viktoria vyhrála podesáté z posledních 11 vzájemných ligových duelů a naplno bodovala pošesté z uplynulých sedmi kol. Dynamo naopak po čtyřech ligových zápasech prohrálo a je sedmé.

Čtvrté místo v tabulce si po duelu s Olomoucí upevnila Ostrava. Vyrovnaný zápas s minimem šancí rozhodl na začátku 81. minuty povedenou střelou přes hlavu obránce Jakub Pokorný. Baník v lize s Hanáky poosmé za sebou bodoval a na jaře podruhé zvítězil. Sigma nenavázala na minulou domácí výhru nad Mladou Boleslaví a je devátá.

Slovácko ztrácí z pátého místa na Ostravu tři body. Tým z Uherského Hradiště ani ve Zlíně nezlomil jarní čekání na gól a ve dvou letošních ligových zápasech prohrál shodně 0:1. Regionální derby rozhodl v 82. minutě obránce Martin Cedidla. „Ševci“ zvítězili podruhé za sebou, doma v lize v posledních šesti zápasech neprohráli a poskočili na 10. místo tabulky.

Pardubice vydřely s Hradcem remízu, přestože od 29. minuty hrály bez vyloučeného kapitána Jana Jeřábka. „Votroci“ šest kol po sobě nezvítězili a v tabulce jsou šestí. Pardubičtí se představili poprvé na jaře, předchozí dva duely měli odložené kvůli viróze v mužstvu. V neúplné tabulce jim po třetím bodovém zisku z posledních čtyř ligových duelů patří 14. místo.

Východočeské derby se uskutečnilo v pražském Ďolíčku, kde Pardubice hrají domácí ligové zápasy. Rovněž nováček nejvyšší soutěže z Hradce nastupuje kvůli rekonstrukci stadionu v azylu v Mladé Boleslavi.

Djokovič vyhrál pošesté Turnaj mistrů a vyrovnal Federerův rekord

V neděli se odehrají zbylá čtyři utkání. Vedle souboje Slavie s Bohemians přivítá Jablonec pražskou Spartu, Mladá Boleslav nastoupí proti Liberci a Teplice budou hostit Karvinou. Od tohoto kola po rozvolnění diváckých omezení proti koronaviru mohou být hlediště zaplněna už z více než poloviny.

22. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava – Sigma Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 81. Pokorný. Rozhodčí: Batík – Dobrovolný, Dresler – Ondráš (video). ŽK: Boula, Ekpai, Laštůvka – Greššák, Chvátal, Daněk. Diváci: 6151 (omezený počet).

FK Pardubice – FC Hradec Králové 0:0

Rozhodčí: Petřík – Lakomý, Dohnálek – Kocourek (video). ŽK: Pojezný, Vacek, Letáček, Shejbal (trenér brankářů) – F. Novotný, Rybička. ČK: 29. Jeřábek (Pardubice). Diváci: 1237 (omezený počet).

Fastav Zlín – 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)

Branka: 82. Cedidla. Rozhodčí: Berka – Kotík, Vyhnanovský – Proske (video). ŽK: Janetzký – Cicilia. ČK: 85. Tomič (Slovácko). Diváci: 3421 (omezený počet).

Dynamo České Budějovice – Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)

Branka: 75. Bucha. Rozhodčí: Klíma – Váňa, Slavíček – Julínek (video). ŽK: Novák, Hellebrand – Kalvach, Holík. Diváci: 3287 (omezený počet).

Další program:

Neděle 20. února:

15:00 FK Jablonec – Sparta Praha, FK Mladá Boleslav – Slovan Liberec, FK Teplice – MFK Karviná,

18:00 Slavia Praha – Bohemians Praha 1905.

16. Karviná 21 1 6 14 18:37 9
  Palát přihrál v utkání pod širým nebem na dva góly, Mrázek chytil čtyřicet střel