Pastrňák zařídil Bostonu vítězství nad Rangers, skórovali také Hertl s Vránou

David Pastrňák se po zranění vrátil do sestavy Bostonu a dvěma body za gól a asistenci se podílel na vítězství 3:1 nad NY Rangers. Pětadvacetiletý český útočník dosáhl na jubilejní 500. bod v soutěži a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Skórovali také Jakub Vrána při debaklu Detroitu s Pittsburghem a Tomáš Hertl, jenž se San Jose zdolal Chicago. David Kämpf asistoval u jedné branky Toronta při prohře 2:3 v prodloužení s Floridou.

Pastrňák se na přelomu první a druhé třetiny podílel na úvodních dvou trefách Bostonu. Pětatřicet sekund před pauzou 39. trefou v ročníku otevřel skóre a ve 22. minutě přidal asistenci u gólu Taylora Halla. „Jsem rád, že jsem hned po návratu na led pomohl týmu. V první třetině jsem se trochu hledal, ale gól mě nastartoval a ve zbytku zápasu se mi hrálo dobře,“ řekl český střelec.

Pastrňák získal 500 bodů v 508 zápasech. Rychleji to v dresu Bruins stihli pouze Bobby Orr a Ray Bourque. „Za 500 bodů jsem opravdu rád. Kdyby mi někdo v dětství řekl, že na tuto metu dosáhnu, nevěřil bych mu,“ uvedl Pastrňák.

Vrána se trefil v 17. minutě bez přípravy z pravého kruhu v přesilovce po přihrávce Tylera Bertuzziho a snížil na 1:2. Šestadvacetiletý útočník vstoupil po operaci ramena do sezony až v březnu a má bilanci 13 gólů ve 23 zápasech. Detroit už je bez šance na postup do play off.

Dva góly Pittsburghu vstřelil Jevgenij Malkin a jednou se trefil Sidney Crosby. Kapitán týmu se stal po Jaromíru Jágrovi a Mariu Lemieuxovi třetím hráčem v historii Penguins, jenž vstřelil v deseti sezonách minimálně 30 gólů. Jágr to dokázal právě desetkrát, Lemieux jedenáctkrát.

Pozici druhého nejproduktivnějšího českého hokejisty v NHL potvrdil Hertl, jenž ve 22. minutě vstřelil vítěznou branku San Jose. „Ujeli jsme s Timem (Meierem) za obranu a dostali jsme se do úniku dva na jednoho. On to výborně vyřešil a já konečně protrhl střeleckou smůlu,“ řekl Hertl, jenž se prosadil po šesti zápasech.

Sharks vyhráli 4:1 a bodovali proti Blackhawks i ve třetím zápase v sezoně. bez naděje na postup zůstali na 12. místě Západní konference. Chicago prohrálo dvanáctý z posledních čtrnácti zápasů a v tabulce konference je až čtrnácté.

Muchová porazila Townsendovou a je v osmifinále US Open

Třetí bod v sezoně si připsal nováček v dresu Arizony Jan Jeník. Český útočník asistencí pomohl Coyotes smazat třígólovou ztrátu a poslat zápas se St. Louis do prodloužení. V tom ale Arizona neuspěla a prohrála podesáté za sebou.

Asistoval také Ondřej Palát, jenž pomohl Tampě Bay k výhře 6:2 nad Nashvillem. Za Predators odchytal bezmála 18 minut David Rittich. Za stavu 6:2 vystřídal Juuseho Sarose, kryl devět střel a neinkasoval.

Celý zápas v brance Calgary strávil Daniel Vladař. Čtyřiadvacetiletý gólman si poradil s 28 střelami a pomohl k výhře 6:3 nad Vancouverem. Čtyřicátou brankou v ročníku se na vítězství Flames podílel Elias Lindholm.

Výsledky sobotních zápasů NHL:

Buffalo – NY Islanders 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)

Branky: 13. Mittelstadt, 22. Dahlin, 25. Tage Thompson, 33. Hinostroza, 53. J. Skinner – 18. Barzal, 49. Dobson, 51. Pulock. Střely na branku: 35:22. Diváci: 12.955. Hvězdy zápasu: 1. Tage Thompson, 2. Dahlin, 3. Hinostroza (všichni Buffalo).

Detroit – Pittsburgh 2:7 (1:2, 1:3, 0:2)

Branky: 17. Vrána, 21. Rasmussen – 37. a 60. Malkin, 14. Ruhwedel, 16. Crosby, 28. Rakell, 32. Letang, 46. Heinen. Střely na branku: 25:38. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu:1. Letang, 2. Crosby, 3. Rakell (všichni Pittsburgh).

New Jersey – Carolina 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 – 0:1)

Branky: 36. Boqvist, 49. N. Hischier – 56. Lorentz, 59. Niederreiter, 62. Jarvis. Střely na branku: 19:29. Diváci: 10.376. Hvězdy zápasu: 1. Jarvis (Carolina), 2. Gillies, 3. N. Hischier (oba New Jersey).

Boston – NY Rangers 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky: 20. Pastrňák, 22. Hall (Pastrňák), 50, Frederic – 43. Zibanejad. Střely na branku: 35:31. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Ullmark, 3. McAvoy (všichni Boston).

Ottawa – Montreal 6:4 (1:1, 5:2, 0:1)

Branky: 3. a 28. Kastelic, 21. Watson, 27. P. Kelly, 28. Norris, 39. Formenton – 16. a 49. R. Pitlick, 29. Caufield, 38. Edmundson. Střely na branku: 26:48. Diváci: 19.410. Hvězdy zápasu: 1. Kastelic (Ottawa), 2. R. Pitlick (Montreal), P. Kelly (Montreal).

Palát přihrál v utkání pod širým nebem na dva góly, Mrázek chytil čtyřicet střel

Florida – Toronto 3:2 v prodl. (0:2, 2:0, 0:0 – 1:0)

Branky: 27. Barkov, 35. Giroux, 63. Montour – 4. Marner, 18. Holl (Kämpf). Střely na branku: 35:36. Diváci: 17.132. Hvězdy zápasu: 1. Montour, 2. Barkov, 3. Giroux (všichni Florida).

San Jose – Chicago 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky: 7. Weatherby, 22. Hertl, 31. T. Meier, 47. Bonino – 36. T. Johnson. Střely na branku: 19:28. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Kähkönen, 2. Meier, 3. Barabanov (všichni San Jose).

Dallas – Seattle 3:2 (0:2, 3:0, 0:0)

Branky: 27. a 29. Hintz, 32. Naměstnikov – 7. Sheahan , 19. Gourde. Střely na branku: 31:32. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Hintz, 2. J. Robertson, 3. Oettinger (všichni Dallas).

Tampa Bay – Nashville 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Branky: 2. Hedman, 11. Cirelli, 20. Kučerov, 34. Stamkos (Palát), 42. Colton, 43. Maroon – 18. Josi, 31. A. Carrier. Střely na branku: 39:21. David Rittich odchytal za Nashville 17 minut a 52 sekund, kryl 9 střel a neinkasoval. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Stamkos, 3. Hedman (všichni Tampa Bay).

Arizona – St. Louis 4:5 v prodl. (1:3, 0:1, 3:0 – 0:1)

Branky: 18. N. Smith, 46. Imama, 47. Carcone, 56. J. Moser (J. Jeník) – 4. a 61. Faulk, 6. I. Barbašev, 17. Saad, 23. L. Brown. Střely na branku: 20:32. Diváci: 12.717. Hvězdy zápasu: 1: J. Faulk, 2. L. Brown (oba St. Louis), 3. Imama (Arizona).

Calgary – Vancouver 6:3 (0:0, 2:1, 4:2)

Branky: 23. a 54. D. Dubé, 23. E. Lindholm, 46. B. Ritchie, 54. Zadorov, 59. J. Gaudreau – 39. Q. Hughes, 46. Garland, 58. Elias Pettersson. Střely na branku: 31:31. Daniel Vladař odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval 3 góly z 31 střel a úspěšnost zákroků měl 90,9 procenta. Diváci: 17.533. Hvězdy zápasu: 1. D. Dubé, 2. E. Lindholm, 3. Zadorov (všichni Calgary).

Los Angeles – Anaheim 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Branky: 11. Kaliyev, 32. M. Roy, 47. Edler, 60. Iafallo – 24. Zegras, 30. Mayhew. Střely na branku: 40:21. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Kaliyev, 2. Byfeld, 3. N. Roy (všichni Los Angeles).