Počty nakažených covidem mírně rostou, hospitalizovaných ale ubývá

nemorako.cz

Testy v úterý odhalily 2252 nových případů nákazy covidem, o 40 více než před týdnem. Počty nakažených mírně stoupají třetím dnem v řadě. Naopak lidí s covidem, kteří jsou v nemocnici, ubývá. Úterních 763 hospitalizovaných, byl nejnižší počet v pracovní den za posledních šest týdnů. Aktuální statistiku zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví na svém webu.

Kromě nově infikovaných hygienici v úterý zachytili také 994 vzorků, u kterých mají podezření na opakovanou nákazu covidem. V mezitýdenním srovnání to představuje pokles zhruba o stovku případů.

V přepočtu na 100.000 obyvatel bylo v Česku za poslední týden potvrzeno 102 nových případů nákazy. I přes mírný nárůst z posledních dvou dní je takzvané incidenční číslo stále nižší než před týdnem, kdy mělo hodnotu 110.

Z krajů se epidemie v posledním týdnu nejvíce šířila v Praze. V hlavním městě bylo v přepočtu na 100.000 lidí nově potvrzeno 115 případů. Následuje Královéhradecký kraj se 114 případy. Naopak nejpříznivější epidemická situace je v Karlovarském kraji, kde za posledních sedm dní testy potvrdily 82 případů na 100.000 obyvatel.

V českých nemocnicích bylo v úterý 763 pacientů s pozitivním testem na covid, z toho 24 v těžkém stavu. Počet hospitalizovaných ve všední den byl naposledy nižší 19. července. Také těžkých případů je nejméně za posledních zhruba šest týdnů, a to včetně víkendů.

Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v Česku potvrzeno přes 4,04 milionu případů nákazy novým typem koronaviru. Do tohoto počtu není zahrnuto 306.800 případů, kdy se někdo nakazil opakovaně. S potvrzenou nákazou dosud zemřelo 40.814 lidí.

Vakcínou proti těžkému průběhu onemocnění bylo v Česku plně naočkováno zhruba 6,889 milionu lidí. První posilující dávku dostalo 4,297 milionu lidí a druhou přes 157.000. V úterý bylo naočkováno 5435 dávek, z toho 97 procent tvořily posilující dávky. V mezitýdenním srovnání byl úterní počet naočkovaných mírně vyšší.

  Havlíček k rozvolňování: Obchod už není toxickým ohniskem. Chtěli jsme dát podnikatelům jistotu

ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com