Při střelbě ve škole v ruském Iževsku zemřelo 13 lidí, z toho sedm dětí

Při střelbě ve škole v ruském Iževsku zemřelo dnes ráno nejméně 13 lidí, z toho sedm dětí. Zřejmě 21 dalších osob utrpělo zranění. Podle agentury TASS to ve své aktualizované bilanci uvedl ruský vyšetřovací výbor, tedy kriminální ústředna. Pachatel, který byl vyzbrojen dvěma pistolemi a oblečen do trička s nacistickými symboly, je po smrti. Zřejmě spáchal sebevraždu.

„Podle předběžných údajů se obětí trestného činu stalo 13 osob, z toho šest dospělých a sedm nezletilých. Čtrnáct dětí a sedm dospělých bylo zraněno,“ sdělil vyšetřovací výbor. Dříve uvedl, že mezi oběťmi jsou dva členové ostrahy a dva učitelé.

Udmurtské ministerstvo vnitra uvedlo, že policie našla tělo muže, který zahájil palbu. „Podle dostupných informací spáchal sebevraždu,“ dodalo. Podle vyšetřovacího výboru měl muž u sebe v době útoku dvě pistole a velké množství munice. Na sobě měl kuklu a černé tričko s nacistickými symboly. Nenašly se u něj žádné doklady a v současné době se zjišťuje jeho totožnost.

Do školy č. 88 podle agentury AP chodí zhruba 1000 žáků mezi prvním a 11. stupněm ruského vzdělávacího systému.

Ruské ministerstvo zdravotnictví do Iževsku vyslalo tým zdravotníků, kteří mají poskytovat akutní lékařskou pomoc obětem střelby. Již nyní pracuje na místě 14 lékařských týmů. Místní úřady zřídily horkou linku pro přeživší a pozůstalé. Šéf Udmurtska Alexandr Brečalov vyhlásil v této autonomní republice smutek, který potrvá do čtvrtka.

V Rusku se v posledních letech odehrálo několik případů střelby na školách. V květnu 2021 zabil mladík ve městě Kazaň sedm dětí a dva dospělé, v dubnu 2022 ozbrojený muž zabil dvě děti a učitelku v mateřské škole v Uljanovské oblasti a poté spáchal sebevraždu.

ČTK

  Vítězkou soutěže Eurovize se podruhé stala švédská zpěvačka Loreen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com