Uživatelé po celém světě se potýkají s výpadkem komunikační aplikace WhatsApp

Uživatelé po celém světě hlásí výpadek služeb komunikační aplikace WhatsApp. Mateřská společnost Meta Platforms uvedla, že o výpadku ví a že se snaží služby co nejrychleji zprovoznit. Důvody výpadku ani jeho rozsah nesdělila. Podle služby Downdetector, která sleduje hlášení o výpadcích, začali lidé hlásit problémy kolem 9:00 SELČ. Problém se týká i lidí v České republice, potíže hlásí uživatelé i v jiných evropských zemích a dále v Asii nebo v Jihoafrické republice, uvedla agentura Reuters.

Ve Spojených státech se počet hlášení pohybuje v řádu tisíců, v Británii v horních desítkách tisíců a v České republice se pohybuje kolem 2600. Výpadek ale patrně zasáhl výrazně větší počet uživatelů.

„Jsme si vědomi toho, že někteří lidé mají v současné době problémy s odesíláním zpráv. Pracujeme na tom, abychom co nejrychleji službu WhatsApp všem obnovili,“ uvedl mluvčí společnosti Meta Platforms, která se dříve jmenovala Facebook.

Loni na začátku října způsobila chybná změna konfigurace několikahodinový výpadek služeb Facebooku. Technické komplikace postavily mimo provoz jak sociální síť Facebook, tak síť pro sdílení fotografií Instagram a komunikační aplikaci WhatsApp.

ČTK

 

  S&P zhoršila úvěrový rating Maďarska o jeden stupeň na BBB-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com