Mrázek inkasoval v NHL sedmkrát a Chicago prohrálo posedmé v řadě

Hokejisté Chicaga podlehli v NHL doma Winnipegu 2:7 a prohráli posedmé v řadě. Všechny góly poražených pustil ze 44 střel Petr Mrázek, který dostal sedm branek v utkání NHL podruhé v kariéře. Ostravský rodák inkasoval tolikrát jen v únoru 2018 ještě v barvách Detroitu na ledě New Yorku Islanders.

Mrázek inkasoval jako první v 15. minutě, když jej po závaru před brankou překonal Jansen Harkins. Další čtyři góly pustil ve druhé třetině. Z dorážky zvýšil Saku Mäenalanen, v přesilové hře pět na tři se prosadil Kyle Connor. Svým druhým gólem v zápase upravil Mäenalanen na 4:1 přesnou z levého kruhu do horního rohu. Další trefy přidali před brankou neobsazení Mark Scheifele a Pierre-Luc Dubois, který tečí stanovil konečné skóre.

Za Chicago snižovali v prostřední části Taylor Raddysh na 1:2 a Jujhar Khaira na 2:4. Blackhawks se radovali ještě v úvodní třetině z gólu, který dal Andreas Athanasiou, ale kvůli ofsajdu neplatil.

Chicago se sérií sedmi porážek, během které získali jen bod, propadli v Západní konferenci na předposlední místo. Horší je pouze Anaheim, který podlehl v neděli doma Seattlu 4:5. Kalifornský klub, který prohrával 0:2 už v čase 6:53, vyrovnal ve druhé třetině z 1:3 na 4:4. Zůstal ale bez bodu, zápas rozhodl ve 44. minutě Daniel Sprong. K páté výhře hostů v řadě přispěl Matty Beniers gólem a dvěma přihrávkami.

Gólman Arizony Karel Vejmelka sledoval ze střídačky prohru týmu 3:4 v Minnesotě. Hlavním strůjcem vítězství domácích byl Kirill Kaprizov, který otevřel skóre a další dvě branky připravil. Ruský útočník si připsal asistenci v osmém utkání v řadě a vyrovnal tím klubový rekord, který drží dvacet let Jim Dowd.

San Jose s Tomášem Hertlem a Radimem Šimkem v sestavě prohrálo na svém ledě s Vancouverem 3:4 v prodloužení. Domácím zajistil alespoň bod dvěma góly Luke Kunin. Zápas rozhodl Andrej Kuzmenko.

Neskutečné finále! Messiho sen splněn, Argentina má titul

Výsledky NHL

Minnesota – Arizona 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Branky: 9. Kaprizov, 25. Steel, 41. Spurgeon, 47. Boldy – 39. Schmaltz, 57. Crouse, 59. Moser. Střely na branku: 28:23. Diváci: 17.745. Hvězdy zápasu: 1. Spurgeon, 2. Kaprizov, 3. Eriksson Ek (všichni Minnesota).

Chicago – Winnipeg 2:7 (0:1, 2:4, 0:2)

Branky: 24. Raddysh, 36. Khaira – 23. a 30. Mäenalanen, 45. a 53. Dubois, 15. Harkins, 29. Connor, 39. Scheifele. Střely na branku: 25:44. Petr Mrázek odchytal za Chicago celé utkání, inkasoval sedm gólů ze 44 střel a úspěšnost zásahů měl 84,1 procenta. Diváci: 17.611. Hvězdy zápasu: 1. Morrissey, 2. Connor, 3. Dubois (všichni Winnipeg).

Anaheim – Seattle 4:5 (1:3, 3:1, 0:1)

Branky: 15. Terry, 22. Grant, 37. McTavish, 38. Henrique – 1. McCann, 7. Wennberg, 20. Dunn, 30. Beniers, 44. Sprong. Střely na branku: 29:25. Diváci: 14.324. Hvězdy zápasu: 1. Beniers (Seattle), 2. Terry, 3. Fowler (oba Anaheim).

San Jose – Vancouver 3:4 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 – 0:1)

Branky: 37. a 55. Kunin, 48. Couture – 8. Burroughs, 49. Michejev, 51. E. Pettersson, 62. Kuzmenko. Střely na branku: 35:20. Diváci: 11.307. Hvězdy zápasu: 1. Kuzmenko (Vancouver), 2. Kunin (San Jose), 3. Horvat (Vancouver).

Los Angeles – Ottawa 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 – 0:1)

Branky: 31. a 38. Kalijev – 5. B. Tkachuk, 33. DeBrincat, 61. Giroux. Střely na branku: 27:39. Diváci: 15.136. Hvězdy zápasu: 1. Kalijev, 2. Danault (oba Los Angeles), 3. B. Tkachuk (Ottawa).

4. St. Louis 21 11 0 10 62:74 22
5. Minnesota 21 10 2 9 62:62 22
6. Nashville 20 9 2 9 53:65 20
7. Arizona 20 7 3 10 54:70 17
8. Chicago 21 6 4 11 52:78 16