Při požáru v domě pro seniory v ruském Kemerovu zemřelo 20 lidí

Při požáru domu pro seniory v ruském městě Kemerovo zemřelo 20 lidí, informovala o tom agentura TASS. Požár vypukl v pátek pozdě večer moskevského času v horním patře domu se soukromou pečovatelskou službou.

V době příjezdu hasičů byla střecha již v plamenech, horní patro jednopatrové budovy zcela shořelo. Zničeno bylo i přízemí, kde byly obchody, mimo jiné s krmivem pro zvířata.

Podle agentury TASS dům s pečovatelskou službou patřil soukromé firmě, nebyl uveden v registru, a proto v něm požární inspektoři nedělali pravidelné prohlídky.

Páteční neštěstí v Kemerovu patří k nejhorším svého druhu v posledních letech v Rusku. V prosinci 2020 zemřelo 11 lidí při požáru domova důchodců v obci Išbuldino v Baškirsku, týž rok v květnu si devět obětí vyžádal požár v soukromém domově pro seniory v Krasnogorsku, rovněž tento dům nebyl zaregistrován. V Kemerovu hořel dům pro seniory také letos v lednu, evakuováno bylo pět desítek osob, čtyři lidé zemřeli.

Sibiřské město Kemerovo, které má asi 550.000 obyvatel, zažilo také jeden z nejhorších požárů v Evropě za poslední léta. V březnu 2018 tam v důsledku požáru v obchodním centru zemřelo 60 lidí, z toho čtyři desítky dětí.

ČTK

  Z Pásma Gazy jsou hlášeny těžké boje, a to i z jihu oblasti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com