Pavel přijal ukrajinskou dívku, kterou šikanovali čeští spolužáci

Případnou šikanu, ponižování a násilí ve školách prezident Petr Pavel obecně odsuzuje, v případě dítěte, které muselo opustit svoji zemi kvůli válce, jsou podle něj ale zvlášť ostudné. Pavel to dnes uvedl na twitteru u fotografie ze setkání s ukrajinskou školačkou, kterou podle na videa kolujícího na sociálních sítích šikanovali na školním výletě její spolužáci. Prezident zároveň ocenil, že škola a rodiče věc řešili a dívka dostala omluvu. „Šrámy na duši ale zůstanou,“ konstatoval.

Podle zveřejněného videa školáci dívce mimo jiné nadávali a plivli na ni. Na video reagoval i ministr školství Mikuláš Bek (STAN), který v příspěvku pod ním uvedl, že „šikana v jakékoliv podobě je zcela nepřijatelná“ a vyzval učitele, aby jí ve svých třídách důrazně čelili. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) na twitteru označil „plivnutí do tváře dítěti za plivnutí do tváře celé naší civilizaci“. „Děti jen přebírají naše vzorce chování. A názorně ukazují, jak jsou ty vzorce někdy kruté a hloupé,“ dodal.

„Odsuzuji šikanu, ponižování a násilí ve školách obecně. A v případě dítěte, které muselo opustit svoji zemi a přátele kvůli válce a kterému jsme nabídli bezpečné útočiště, je to zvlášť ostudné,“ reagoval dnes na událost prezident Pavel.

Podle médií se incident stal při školní výletu mezi žáky základní školy v Opočně na Rychnovsku. Ředitelka školy Eva Alexanderová po události médiím řekla, že škola problém bude řešit s rodiči a že s takovým chováním rozhodně nesouhlasí.

ČTK

  Úskalí transparentnosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com