Rusové v noci útočili na Dněpropetrovskou oblast, Ukrajinci zničili tři drony

Ruská armáda v noci na dnešek útočila na Dněpropetrovskou oblast ve východní části Ukrajiny, informoval šéf tamní správy Serhij Lysak. Ukrajinská protiletecká obrana zničila tři drony íránské výroby. Dva drony se podle úřadů zřítily v Kalužské oblasti na západě Ruska.

Kromě útoků za použití dronů ruská armáda v noci při nasazení těžkého dělostřelectva ostřelovala v Dněpropetrovské oblasti okolí měst Marhanec a Nikopol.

Dva drony se zřítily na dvou různých místech Kalužské oblasti, uvedl její gubernátor Vladislav Šapša. Nikomu se nic nestalo. V jedné vsi u města Žukov byly kvůli pádu bezpilotního letounu poškozeny dva zahradní domky.

Ukrajinský generální štáb dnes v pravidelné ranní svodce informoval, že ruské invazní síly pokračují hlavně ve snaze zcela obsadit Luhanskou a Doněckou oblast na východě země. V této části fronty se jednotky obou znepřátelených stran za poslední den střetly pětatřicetkrát. Podle Kyjeva jsou Rusové v defenzivě na frontě v Záporožské a Chersonské oblasti.

Americký Institut pro výzkum války (ISW) píše, že ukrajinské jednotky v sobotu podnikaly protiofenzivní operace na nejméně čtyřech místech fronty. Podle amerických analytiků se ukrajinská armáda snaží o mimořádně obtížnou operaci – frontální útok na připravené obranné pozice, který komplikuje to, že nemá převahu ve vzduchu.

ČTK

  Čína vyslala k Tchaj-wanu dosud největší počet letounů za den

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com