Se zpěvačkou O’Connorovou se loučily tisícovky fanoušků

Tisícovky lidí se v irském městě Bray naposledy loučily se zpěvačkou a aktivistkou Sinéad O’Connorovou při smutečním průvodu po nábřeží ve městě. O’Connorová má být následně pohřbena při soukromém obřadu.

Irská policie vyzvala veřejnost, aby se na místě shromáždila mezi 11:30 a 12:30 místního času (12:30 až 13:30 SELČ). Některé ulice Bray byly pro dopravu uzavřeny. Lidi, kteří se chtějí vydat k pohřebnímu průvodu, policie vyzvala, aby pokud možno přijeli veřejnou dopravou.

„Byla tak vzpurná a posilující a inspirující a moje matka nesnášela, když jsem poslouchala její hudbu,“ řekla podle agentury AP jedna z fanynek Ruth O’Sheaová, která do Bray přijela i se svými dvěma dcerami.

O’Connorová, která se proslavila v roce 1990 hitem Nothing Compares 2 U, zemřela ve svém londýnském bytě na konci července ve věku 56 let. Příčina úmrtí dosud nebyla oznámena, policie však vyloučila cizí zavinění.

Pohřební průvod se dnes od restaurace Harbour Bar pomalu vydal na asi kilometrovou trasu po nábřežní ulici Strand Road, kde oblíbená zpěvačka žila 15 let. Její rodina v prohlášení, v němž zvala veřejnost k poslednímu rozloučení, uvedla, že Sinéad O’Connorová „milovala život v Bray a její obyvatele“.

Fanoušci zpěvačky dnes před jejím domem v Bray od rána pokládali květiny a ručně psané vzkazy, v nichž děkovali za hudbu i další aktivity O’Connorové. „Navždy máš místo v mém srdci,“ stálo na jednom z lístků podle deníku The Irish Times.

O’Connorová byla proslulá nejen svým emocionálně silným hlasem nebo krátkým sestřihem, ale také například kritikou římskokatolické církve a konverzí k islámu. Veřejně přiznala také své psychické problémy. Když loni spáchal sebevraždu její 17letý syn Shane, O’Connorová na twitteru napsala, že bez něj nemá její život smysl.

  Světové mocnosti vydaly společné prohlášení. Stojí v něm, že je třeba zabránit jaderné válce

Irský prezident Michael D. Higgins v dnešním tiskovém prohlášení oznámil, že se se svou ženou Sabinou účastní ranního soukromého smutečního obřadu. „Záplava zármutku i uznání života a díla Sinéad O’Connorové ukazuje ukazuje silný vliv, jaký měla na irský lid,“ uvedl prezident.

Hlavní imám irského islámského centa šajch Umar Al-Qadri uvedl, že je „nesmírně vděčný za příležitost vést muslimskou smuteční modlitbu za dceru Irska Sinéad O’Connorovou známou také jako Shuhada Sadaqatová“.

ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com