4. ligové kolo: Slavia vyhrála v Boleslavi, Plzeň zvítězila v Budějovicích

Fotbalisté Slavie ve čtvrtém kole první ligy zvítězili v Mladé Boleslavi 1:0 a v sezoně nejvyšší soutěže nadále drží stoprocentní bodovou úspěšnost. Venku uspěla i Plzeň, která porazila poslední České Budějovice 5:2 především díky hattricku Pavla Šulce. Olomouc doma zvítězila nad Teplicemi 2:1. Stejným výsledkem Pardubice zdolaly na svém hřišti nováčka Karvinou. Bohemians 1905 v Ďolíčku podlehli Slovácku 0:1.

Slávisté rozhodli zápas v Mladé Boleslavi v 59. minutě, kdy si po souboji se střídajícím Muhamedem Tijanim dal vlastní gól domácí Florent Poulolo. Vršovičtí potvrdili, že se jim proti Boleslavi daří. Po minulé remíze 1:1 vyhráli počtrnácté z posledních 15 vzájemných ligových duelů.

Pražané v součtu se čtvrtečním triumfem 3:0 nad Dniprem v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy zvítězili i v pátém soutěžním zápase sezony a dobře se naladili na odvetu proti ukrajinskému soupeři. V tabulce nejvyšší soutěže je Slavia druhá o skóre za obhájcem titulu Spartou. Mladá Boleslav poprvé v ročníku prohrála a je pátá.

Bývalý českobudějovický záložník Šulc se blýskl premiérovým hattrickem v nejvyšší soutěži, který dokonal v nastaveném čase z penalty. Další góly plzeňského favorita vstřelili Ibrahim Traoré a Pavel Bucha, za Dynamo skórovali Jakub Hora z pokutového kopu a střídající Pavel Osmančík.

Viktoria navázala na čtvrteční triumf 4:0 nad Gzirou v úvodním duelu 3. předkola Konferenční ligy, vyhrála čtvrtý soutěžní zápas po sobě a posunula se na čtvrté místo. Jihočeši jako jediní v ligové sezoně i počtvrté prohráli a se 17 inkasovanými góly mají jasně nejhorší defenzivu soutěže. Českobudějovičtí podruhé za sebou utrpěli pětibrankový debakl, minule prohráli 1:5 v Hradci Králové.

Všechny tři branky v Olomouci padly až po přestávce. Hanáky poslal v 55. minutě do vedení Jan Vodháněl, v 72. minutě srovnal střídající Nemanja Krsmanovič, ale po chvilce rozhodl vlastním gólem hostující Štěpán Chaloupek. Sigma potřetí za sebou zvítězila a poskočila na třetí příčku. Tepličtí naopak poprvé v ročníku nebodovali.

Vondroušová a Lehečka v Paříži postoupili, Kvitová či Plíšková končí

Pardubičtí se ujali vedení ve 39. minutě po gólu Emila Tischlera a náskok navýšil krátce po změně stran Jakub Matoušek svou první ligovou trefou. Hosté snížili až těsně před koncem, ve čtvrté minutě nastavení si vstřelil vlastní gól Denis Halinský. Východočeši si připsali premiérové vítězství v ligové sezoně. Karvinští po výhře v úvodním kole prohráli potřetí za sebou.

Slovácku v Ďolíčku zajistil vítězství v nastavení prvního poločasu Stanislav Hofmann. Mužstvo z Uherského Hradiště, které v 86. minutě oslabil vyloučením střídající útočník Rigino Cicilia, vyhrálo po dvou kolech a venku v lize po pěti zápasech. Bohemians doma prohráli i třetí soutěžní utkání v sezoně, z toho druhé v nejvyšší soutěži.

Statistika nedělních zápasů 4. ligového kola:

FK Mladá Boleslav – Slavia Praha 0:1 (0:0)

Branka: 59. vlastní Poulolo. Rozhodčí: Machálek – Nádvorník, Hrabovský – Zelinka (video). ŽK: Sakala, Šimek – Tomič. Diváci: 5000 (vyprodáno).

FK Pardubice – MFK Karviná 2:1 (1:0)

Branky: 39. Tischler, 55. Matoušek – 90.+4 vlastní Halinský. Rozhodčí: Berka – Mokrusch, Kříž – Radina (video). ŽK: Vacek – Ražnatovič, Boháč, Svozil. Diváci: 2887.

Bohemians Praha 1905 – 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)

Branka: 45.+3 Hofmann. Rozhodčí: Pechanec – Kubr, Machač – Kocourek (video). ŽK: Kovařík – Kadlec, Svědík (trenér). ČK: 86. Cicilia (Slovácko). Diváci: 5612.

Sigma Olomouc – FK Teplice 2:1 (0:0)

Branky: 55. Vodháněl, 74. vlastní Chaloupek – 72. Krsmanovič. Rozhodčí: Kotala – Podaný, Hurych – Starý (video). ŽK: Pokorný – Cykalo, Křišťan. Diváci: 3588.

Dynamo České Budějovice – Viktoria Plzeň 2:5 (1:2)

Branky: 45.+3 J. Hora z pen., 74. Osmančík – 10., 72. a 90.+2 z pen. Šulc, 8. Traoré, 46. Bucha. Rozhodčí: Volek – Vlček, Antoníček – Adámková (video). ŽK: Králik, Ondrášek, Čmelík – Šulc. Diváci: 4723.