Muž v Německu shodil ukrajinského chlapce z mostu a uprchl

faz.net

Rusky hovořící muž podle německých úřadů v dolnosaském městečku Einbeck napadl skupinu ukrajinských dětí a desetiletého chlapce shodil z mostu, načež utekl. O incidentu dnes informoval deník Die Welt. Agresorovi se údajně nelíbilo, že děti hovoří ukrajinsky. Státní zastupitelství začalo stíhat neznámého pachatele kvůli pokusu o zabití.

Podle policie muž shodil chlapce přes zábradlí mostu. Chlapec se nejdřív udeřil o železné nosníky pod zábradlím a poté mezi nimi propadl do vodního kanálu, sdělil mluvčí státního zastupitelství. Chlapec utrpěl nikoli vážná zranění na hlavě a na noze; byl ošetřen v nemocnici a propuštěn.

Neznámý muž nejdřív skupinu dětí na mostě oslovil rusky, stěžoval si, že hovoří ukrajinsky, a vyzval je, aby mluvily rusky, popisuje incident Die Welt. Situace eskalovala a útočník začal tahat jednu dívku za vlasy a shodil chlapce z mostu. Podle vyšetřovatelů navíc údajně prohlásil, že „Ukrajina začala válku“. Úřady po podezřelém pátrají.

Když chlapec ležel pod mostem, pachatel po něm údajně ještě hodil skleněnou lahev, píše Die Welt. Lahev hocha trefila do ramene. Poté, co muž uprchl, děti přivolaly rodiče.

Útok, který se stal už minulou sobotu, policie vyšetřuje jako politicky motivovaný. Věk podezřelého odhaduje na 40 až 45 let.

ČTK

  Šéf NATO: Rusko bude nejspíš dál útočit na ukrajinskou energetickou síť

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com