Chilskou rallye vyhrál Tänak s fordem, Toyota má Pohár konstruktérů

Estonský jezdec Ott Tänak vyhrál Chilskou rallye a připsal si druhý úspěch v sezoně. Toyota si díky třetímu místu Elfyna Evanse a čtvrté příčce úřadujícího mistra světa Kalleho Rovanperä v předstihu zajistila triumf v Poháru konstruktérů.

Tänak s fordem zvítězil s náskokem 42 sekund před Belgičanem Thierrym Neuvillem s hyundaiem. V Chile navázal na triumf z roku 2019, kdy se tam jelo naposledy a kdy navíc získal titul mistra světa.

K němu nyní dva závody před koncem míří Rovanperä, který dnes oslavil 23. narozeniny. Finský pilot, jenž se loni stal nejmladším mistrem světa, dnes za Tänakem zaostal o dvě minuty a 11 sekund. Třetí Evans ztratil minutu a sedm sekund.

V průběžném pořadí má Rovanperä náskok 31 bodů před Evansem a celkový triumf může oslavit na konci října v premiérovém ročníku Středoevropské rallye v Česku, Rakousku a Německu. Seriál poté zakončí listopadová Japonská rallye.