Prezident Pavel s manželkou Evou se přestěhovali do Lumbeho vily

Prezident Petr Pavel s manželkou Evou se přestěhovali do Lumbeho vily na pražských Hradčanech. Vyplývá to z dnešního příspěvku hlavy státu na facebooku. Dříve v televizi CNN Prima News Pavel řekl, že v ní chtějí bydlet během pracovního týdne. O využití vily, kde v minulosti bydlel i bývalý prezident Miloš Zeman, Pavel mluvil už po svém březnovém nástupu do funkce.

Prezident mimo jiné uvedl, že se prošel po nedaleké části Nový Svět, aby poznal místní atmosféru a nové sousedy.

Odbor komunikace Hradu v polovině září ČTK sdělil, že je vila po úpravách souvisejících s jejím desetiletým používáním připravena k nastěhování. Velkou část prací podle něj zajistili zaměstnanci Pražského hradu, nábytek byl většinou pořízen z běžné obchodní nabídky. „Na míru byl vyroben pouze nábytek, který musel zohlednit atypickou konstrukci částí vily,“ dodal Hrad.

Vilu si dříve vybral jako rezidenci tehdejší prezident Václav Klaus. Přestavba na sídlo prezidenta stála podle tisku 52 milionů korun, autorem je architektka Pavla Kordovská. Mimo jiné zde vznikla nová příjezdová cesta z pískovce, vybudována byla i místnost pro pobyt ochranky. Klenuté stropy pod terasou zakryl sádrokartonový podhled a točité schodiště nahradil výtah.

Manželé Klausovi se do vily nastěhovali v létě 2005. Ve vile bydlel po svém zvolení v roce 2013 i Zeman, který však později pobýval hlavně v Lánech a vilu využívaly zejména jeho manželka a dcera.

ČTK

  116 otázek, na které dluží Babiš mladší vysvětlení: nákup akcií, role premiéra či znalost Čapího hnízda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com