19. kolo: Slavia otočila zápas v Ostravě, Sparta navzdory oslabení porazila Teplice

Fotbalisté pražské Sparty zakončili podzimní část ligové sezony výhrou 2:1 po obratu nad Teplicemi, přestože v utkání 19. kola od čtvrté minuty dohrávali bez vyloučeného Lukáše Sadílka. Slavia otočila zápas v Ostravě a zvítězila 3:2, rozhodl Bořil. Slávisté v nejvyšší soutěži zvítězili počtvrté za sebou. Obhájci titulu zvítězili v lize pošesté za sebou a v čele tabulky přezimují s pětibodovým náskokem na městského rivala Slavii, která má k dobru odložený duel ve Zlíně. Plzeň zvítězila v Olomouci 3:1 a zimní přestávku stráví na třetím místě neúplné tabulky.

Výsledky 19. kola první fotbalové ligy

Sigma Olomouc – Viktoria Plzeň 1:3 (1:2)

Branky: 9. Ventúra – 10. Šulc, 45. Dweh, 90.+5 Vydra. Rozhodčí: Zaoral – Hájek, Dohnálek – Radina (video). ŽK: Breite, Fortelný – Jirka, Hranáč, Kliment, Koubek (trenér). Diváci: 3105.

Baník Ostrava – Slavia Praha 2:3 (2:2)

Branky: 27. Buchta, 29. Rigo – 26. Jurečka, 45.+1 Van Buren, 59. Bořil. Rozhodčí: Rouček – Caletka, Kříž – Černý (video). Bez ŽK. ČK: 67. Tanko (Ostrava). Diváci: 12.735.

Sparta Praha – FK Teplice 2:1 (0:1)

Branky: 72. Krejčí, 90. Olatunji – 12. Jásir. Rozhodčí: Starý – Matoušek, Machač – Volek (video). ŽK: Krejčí – Chaloupek, Křišťan, Cykalo. ČK: 4. Sadílek (Sparta). Diváci: 16.530.