Koudelka se kvalifikoval do úvodního závodu Turné v Oberstdorfu

Skokan na lyžích Roman Koudelka se do úvodního závodu Turné čtyř můstku v Oberstdorfu kvalifikoval z 20. místa. V prvním kole pátečního závodu bude soupeřem jediného českého účastníka Nor Kristoffer Eriksen Sundal.

Čtyřiatřicetiletý Koudelka v příznivých větrných podmínkách předvedl skok dlouhý 127 metrů a bez problémů se vešel mezi 50 účastníků závodu. Nejlepší český skokan posledních let se tak kvalifikoval i do sedmého závodu Světového poháru, jehož se účastnil. Na první body v sezoně ale Koudelka zatím čeká.

Vzhledem k tomu, že závody Turné se skáčou atraktivním k.o. systémem, svede v pátek Koudelka v prvním kole souboj s 31. mužem kvalifikace Sundalem. Do druhého kola postoupí vítězové duelů a pět poražených s nejlepšími výkony.

Dnešní úvod Turné před 16.300 diváky, což je podle organizátorů kvalifikační rekord, ovládli domácí reprezentanti. Díky skoku 135 metrů vyhrál Andreas Wellinger před rodákem z Oberstdorfu Karlem Geigerem, hned za třetím Slovincem Peterem Prevcem byl ještě čtvrtý další německý skokan Philipp Raimund.

V pátek se na Schattenbergu bude skákat od 17:15, organizátoři očekávají 25.000 diváků.

Kvalifikace na závod SP a Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Oberstdorfu (Německo):

1. Wellinger 151,4 b. (135 m), 2. Geiger (oba Něm.) 151,0 (134), 3. P. Prevc (Slovin.) 150,2 (138), …20. Koudelka (ČR) 127,1 (127).

Dvojice pro 1. kolo: Koudelka – Sundal (Nor.).

ČTK

  Hokejistky olympijskou premiéru zvládly, Čínu porazily 3:1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com