Polští zemědělci přerušili blokádu přechodu Medyka na hranici s Ukrajinou

Polští zemědělci se rozhodli přerušit protest na klíčovém přechodu Medyka na hranici s Ukrajinou poté, co se vláda zavázala splnit jejich požadavky. Informoval o tom dnes zpravodajský server interia.pl.

Polští řidiči kamionů blokují některé hraniční přechody s Ukrajinou už od 6. listopadu s požadavkem, aby Evropská unie obnovila pro ukrajinské společnosti povinná povolení pro činnost v unijních zemích. Ke konci listopadu se k nim na přechodu Medyka přidali zemědělci, kterým se nelíbí pokles cen zemědělských produktů v důsledku dovozu ukrajinského obilí a požadují státní podporu.

Podle interia.pl se dnes polský ministr Czeslaw Siekierski písemně zavázal splnit všechny tři požadavky zemědělců, které se týkaly dotací na kukuřici, navýšení úvěrů na likvidní půjčky a udržení úrovně zemědělské daně na úrovni z loňského roku.

„Protest na hraničním přechodu v Medyce se podpisem smlouvy přerušuje na dobu nezbytně nutnou k provedení zákonných a notifikačních změn a na dobu nezbytně nutnou k provedení dodatečných změn,“ stojí v dohodě mezi ministrem a farmáři.

Zemědělci přerušili blokádu přechodu Medyka už o Vánocích, ale znovu ji obnovili ve čtvrtek. Dnes souhlasili s dalším přerušením. Řidiči kamionů na dalších třech hraničních přechodech ve svých protestech pokračují.

ČTK

  COVID-19 je až desetkrát smrtelnější než prasečí chřipka, tvrdí WHO. Macron prodloužil karanténu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com