Rusko na Ukrajinu zaútočilo 37 drony, vzdušná obrana jich 33 zničila

Rusko v noci na dnešek na Ukrajinu zaútočilo 37 drony, z toho 33 protiletecká obrana napadené země zneškodnila. Dnes o tom podle ukrajinských médií informovalo ukrajinské letectvo. Při ruském útoku na Čuhujiv v Charkovské oblasti bylo zraněno pět lidí, z toho dvě děti. Šéf tohoto regionu Oleh Syněhubov ve čtvrtek pozdě večer informoval o dvou mrtvých v Kupjansku.

V Čuhujivu je mezi zraněnými 17letý chlapec a tříleté dítě. Tři lidé podle Syněhubova skončili v nemocnici. Při útoku byl poškozen devítipodlažní obytný dům, sklady, hotel a 13 aut. Čuhujiv leží na jihovýchod od Charkova. Dále na východ je Kupjansk, který se ve čtvrtek stal cílem raketového útoku, při němž zemřeli dva civilisté, muž a žena.

V Oděské oblasti drony typu šáhed poškodily blíže nespecifikovaný objekt infrastruktury, který podle místních úřadů nebyl v současnosti využívaný, píše server Ukrajinska pravda. Na místě vypukl požár. Informace o zraněných nejsou k dispozici.

Nad Oděskou oblast na jihu Ukrajiny Rusové vyslali za uplynulou noc největší část dronů.

Ruské dělostřelectvo znovu ostřelovalo okolí Nikopolu v Dněpropetrovské oblasti i město samotné, informoval šéf regionu Serhij Lysak. Poničeny byly tři soukromé domy a hospodářské stavení. Nikomu se nic nestalo.

Ruské ministerstvo obrany dnes podle agentury TASS informovalo, že jeho protiletecká obrana zneškodnila celkem 16 ukrajinských dronů. Patnáct jich sestřelila nad Volgogradskou oblastí na jihozápadě země, jeden nad Belgorodskou oblastí sousedící s Ukrajinou.

Zdroj: ČTK

  Porošenko odmítl Putinovu nabídku politického azylu v Rusku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com