AC Milán si díky výhře ve Veroně a zaváhání Juventusu upevnil druhé místo

Fotbalisté AC Milán v 29. kole italské ligy vyhráli 3:1 ve Veroně a i díky zaváhání Juventusu si upevnili druhé místo. Turínský celek doma remizoval 0:0 s FC Janov a v Serii A vyhrál jediný z posledních osmi zápasů.

AC Milán, který v týdnu vyřadil Slavii v osmifinále Evropské ligy, se ujal vedení těsně před poločasem zásluhou Thea Hernándeze. Na 2:0 po přestávce zvýšil Christian Pulisic a skóroval ve čtvrtém utkání za sebou. Domácí poté snížili, ale pátou výhru Rossoneri za sebou pojistil v 79. minutě Samuel Chukwueze.

Milánský celek má na druhém místě náskok tří bodů před třetím Juventusem, který dnes dohrával bez Dušana Vlahoviče, jenž obdržel v nastavení dvě žluté karty. V čele je s náskokem 13 bodů před Rossoneri Inter Milán, který večer přivítá Neapol. Janov je dvanáctý, Veronu na 15. příčce dělí jen dva body od pásma sestupu.

Odložen byl dnešní duel mezi Bergamem a Fiorentinou poté, co generální manažer celku z Florencie Joe Barone zkolaboval a s podezřením na infarkt musel být z týmového hotelu převezen do nemocnice.

Podle italských médií bylo u kolapsu sedmapadesátiletého Baroneho několik hráčů Fiorentiny. V týmu „Fialek“, který bude ve čtvrtfinále Konferenční ligy soupeřem Plzně, působí i český záložník Antonín Barák.