Zeman se za výrok musí omluvit Šarapatkovi, potvrdil NS

Bývalý prezident Miloš Zeman se musí omluvit Zdeňku Šarapatkovi za výrok, že ho z úřadu vlády vyhodil pro neschopnost. Dřívejší verdikt potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl Zemanovo dovolání. Uvedly to dnes SeznamZprávy, ČTK to potvrdila mluvčí soudu Gabriela Tomíčková.

Nejvyšší soud rozhodl spor mezi bývalým prezidentem Milošem Zemanem a jeho tehdejším poradcem Zdeňkem Šarapatkou po roce. „Nejvyšší soud odmítl dovolání Ing. Miloše Zemana ve věci žalobce Z. Š. Podrobnosti budou k dispozici po vyhotovení originálu rozhodnutí, což bude nejpozději do 60 dnů,“ uvedla Tomíčková.

Prezident v listopadu 2017 v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost. Šarapatka ale v době, kdy byl Zeman premiérem, odešel z úřadu vlády po dohodě.

Bývalý poradce u soudů už dříve docílil omluvy za výrok od státu, konkrétně ministerstva financí, Ústavní soud ale rozsudky následně zrušil s tím, že za výroky nese odpovědnost Zeman jako soukromá osoba. Šarapatka proto podal novou žalobu mířící na prezidenta, které soudy pravomocně vyhověly.

Zeman se ale ve stanovené lhůtě neomluvil. Šarapatka kvůli tomu podal na prezidenta exekuční návrh. Zeman se zároveň obrátil s dovoláním na Nejvyšší soud.

ČTK

 

  Policejní šéf chce pro příslušníky sboru 140 pct průměrné hrubé mzdy v ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com