Hokejisté podlehli v boji o první místo Kanadě

Čeští hokejisté na domácím mistrovství světa v Praze prohráli s Kanadou, ale i posedmé na turnaji bodovali. V boji o prvenství v základní skupině A vyrovnali skvělým finišem z 1:3 na 3:3, nakonec ale podlehli obhájcům titulu 3:4 v prodloužení. Góly svěřenců kouče Radima Rulíka dali Dominik Kubalík, Ondřej Palát a kapitán Roman Červenka. Ve čtvrtečním čtvrtfinále narazí Češi na USA, nebo Německo. Kanaďané vyzvou Slováky.

Ještě po dvou třetinách byl stav bezbrankový, ve třetím dějství začali lépe Kanaďané zásluhou Dylana Cozense. Kubalík v přesilovce vyrovnal, ale soupeř pak odskočil po zásazích Dawsona Mercera a Brandona Hagela. Na konci 57. minuty snížil při hře bez gólmana v další početní výhodě Palát, v čase 58:11 Červenka znovu při risku s prázdnou brankou vyrovnal. Při oslabení pak v čase 63:13 rozhodl před 17.314 diváky druhým dnešním gólem Cozens.

O konečném pořadí ve skupinách a soupeři českého výběru na úvod vyřazovacích bojů rozhodne večerní zápas v Praze mezi Švýcarskem a Finskem se začátkem ve 20:20.

Skupina A (Praha):

Česko – Kanada 3:4 v prodl. (0:0, 0:0, 3:3 – 0:1)

Branky a nahrávky: 50. D. Kubalík (Nečas, L. Sedlák), 57. Palát (D. Špaček, Červenka), 59. Červenka (Nečas, D. Špaček) – 42. Cozens (Power, Paul), 52. Mercer (Severson), 56. Hagel (Tavares, Dubois), 64. Cozens. Rozhodčí: Kaukokari (Fin.), Björk – Yletyinen (oba Švéd.), Briganti (USA). Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 17.413.

Česko: Dostál – Gudas, Krejčík, Rutta, Kempný, Kundrátek, Hájek, D. Špaček – Pastrňák, Zacha, Červenka – O. Kaše, L. Sedlák, Palát – Nečas, Kämpf, D. Kubalík – Flek, Tomášek, O. Beránek. Trenér: Rulík.

Kanada: Binnington – Parayko, Power, Oleksiak, Byram, Severson, Guhle, Zellweger – Mercer, McBain, B. Tanev – Bedard, Paul, McCann – Dubois, Tavares, Hagel – Mangiapane, Cozens, Bunting – Guenther. Trenér: Tourigny.