Piráti na stranickém fóru diskutují o svolání mimořádného celostátního fóra

Pirátská strana po ztrátě dvou z dosavadních tří mandátů v Evropském parlamentu (EP) na stranickém fóru diskutuje o možném svolání mimořádného celostátního fóra strany. Podle iniciátora diskuse Lukáše Doležala z brněnské buňky strany by mělo celostátní fórum analyzovat příčiny neúspěchu Pirátů. Strana po zisku 13,95 procent hlasů ve volbách v roce 2019 tentokrát dostala podporu od 6,20 procenta voličů a pozici v EP obhájila jen z druhého místa Markéta Gregorová.

Poslední celostátní fórum, do kterého patří všichni členové vládní strany, se konalo na začátku roku v Brně. Vicepremiér Ivan Bartoš na něm obhájil místo předsedy Pirátů, jeho vyzývatelka Gregorová se stala druhou místopředsedkyní. Členský podnět na fóru Pirátů vybízí ke svolání mimořádného fóra, které by mělo hodnotit srozumitelnost stranické kampaně, špatnou atmosféru ve straně a její roztříštěnost, ale i otázku důvěry ve vedení.

Bartoš označil v neděli výsledek voleb za velké zklamání. Strana bude podle něj nyní analyzovat důvody výsledku, jde podle něj o důležitou zpětnou vazbu od občanů. Deníku N Bartoš řekl, že si nemyslí, že by mimořádný sjezd byl nezbytný. „Nemyslím si, že by měl být řešením, nebo že by nás někam posunul v reflexi těchto voleb,“ míní.

Odmítl také to, že zvažuje rezignaci. „Nechápu, jak by to s tímto výsledkem souviselo, neboť kampaň jsem podpořil v maximální míře. Je nově zvolené předsednictvo, které je ve funkci půl roku. Budeme se radit, co nastavit jinak, co nastavit lépe,“ řekl. Bartoš krátce po vyhlášení výsledků voleb vyrazil na týdenní pracovní cestu do USA. Doprovází ho delegace čtyř desítek podnikatelů pod vedením Svazu průmyslu a dopravy ČR.

ČTK

  Babiš už podle Vondráčka není proti jeho kandidatuře do vedení Sněmovny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com