Máme plán, jak nastartovat Česko. Dáme bilion korun do ekonomiky, řekl Bartoš

idnes.cz

Horkou část volební kampaně odstartovala ve čtvrtek v 11.55, tedy symbolicky za pět minut dvanáct, koalice Pirátů a hnutí STAN. Její kandidát na premiéra Ivan Bartoš spolu s lídrem STAN Vítem Rakušanem představili ŠVINDLbus s pojízdným korupčním muzeem současné vlády Andreje Babiše. „Máme plán, jak nastartovat Česko,“ řekl pak Bartoš v Ústí nad Labem.

Cílem je podle Bartoše, aby Česko už nebylo montovnou, ale mozkovnou.

K tomu bude třeba podle koalice Pirátů a STAN napumpovat do ekonomiky bilion korun. „Investic převážně ze soukromých zdrojů, ale i z evropských peněz,“ prohlásil šéf Pirátů. Nepočítá se zvýšením daní.

Milion nových přípojek na vysokorychlostní internet

Šéf STAN Vít Rakušan slíbil například až milion nových přípojek na vysokorychlostní internet. „Chceme tak zajistit, aby lidé měli rychlejší přístup ke své práci, ke svému byznysu,“ řekl Rakušan.

„Potřebujeme přízeň vás lidí, abychom mohli náš plán naplnit a zbavit vás tasemnic,“ prohlásil Bartoš. Šéf STAN dodal, že předvolební koalice těchto dvou stran chce odřezat všechny díly tasemnice, aby se znovu vládlo ve prospěch lidí a ne jednoho holdingu. „S těmito parazity nebudeme mít po volbách vůbec nic společného,“ řekl Rakušan.

Hlavní heslo závěru kampaně Pirátů a STAN je Země bez korupce a budoucnost bez dluhů. „Stejně jako vás a nás štve, jak vláda tuhletu zemi zadlužila, tak nás taky štve ta ohromná korupce, která prorostla celým tím státem jako nějaká obří tasemnice, navíc přisátá na státní pokladnu,“ burcoval voliče v Ústí nad Labem Ivan Bartoš.

Je podle něj nejvyšší čas se té tasemnice zbavit. Proto koalice Pirátů a STAN slibuje zmrazení výdajů státu, aby se přestal zadlužovat.

Respirátor za 777 korun i otrávená voda z Bečvy…

Do Ústí nad Labem se Bartoš s Rakušanem vypravili předvolebním Švindlbusem, který podle Pirátů a STAN ukazuje průšvihy současné vlády ANO a ČSSD.

  Volný se nechá zastupovat, výbor projedná potyčku v úterý

Jedním z vystavených artefaktů je například deníček šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka. Dále je v autobuse vystavena mrtvá voda z Bečvy, respirátor v akci za 777 korun, neexistující negativní lustrační osvědčení premiéra Andreje Babiše či majetkové přiznání exministra zdravotnictví Petra Arenbergera.

Autobus je popsaný různými hesly – například „My chceme znovu motýle“, což je narážka na dřívější Babišovo vyjádření, které zlidověl či karikatura ministryně financí Alena Schillerová s popiskem – pijavice rozmarná.

Původně měl autobus nést název FIXLbus. Na poslední chvíli se koalice rozhodla název změnit. „Existuje autobusová společnost, která má podobný název a my jsme nechtěli, aby se to zaměňovalo, nebo aby tím byl někdo dotčen,“ řekl Bartoš.

A proč zahájila koalice Pirátů a STAN závěrečnou část kampaně v Ústí nad Labem? Právě tam se Ivan Bartoš totiž v říjnových volbách utká s premiérem a šéfem ANO Andrejem Babišem.

Koalice Pirátů a STAN je podle předvolebních průzkumů nyní na třetím místě za hnutím ANO a koalicí Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) s preferencemi naznačujícími, že má šanci získat hlasy pětiny voličů.

Bartoš a Rakušan jich mají ambici získat čtvrtinu a sestavit po volbách vládu společně s koalicí Spolu. Podle průzkumu Median pro MF DNES by se jim to mohlo i povést, protože do Sněmovny by se dostala už jen SPD a ANO, i když podle průzkumu dominuje, by spolu s hlasy Okamurova hnutí nemělo ve Sněmovně většinu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..