Rusko zadrželo německou občanku podezřelou z přípravy teroristického útoku

V jihoruském Stravropolském kraji byla zadržena německá občanka podezřelá z přípravy teroristického útoku. Údajně se chystala vyhodit do vzduchu objekt jedné z bezpečnostních složek. Podle agentury TASS to oznámila ruská tajná služba FSB. Z činu obvinila Ukrajinu, proti které Rusko od února 2022 vede útočnou válku.

„Byl zmařen teroristický útok, který kyjevský režim plánoval proti objektu orgánů činných v trestním řízení s podílem německé občanky narozené v roce 1969,“ uvedla FSB.

U objektu v Pjatigorsku se našlo výbušné zařízení, které žena měla v batohu. Po prohlídce zavazadla pyrotechnici zjistili, že jde o podomácku vyrobené zařízení vybavené prvky pro zesílení následků útoku, uvedli vyšetřovatelé. Pak bombu zneškodnili.

Německo se zatím k zadržení své občanky nevyjádřilo.

ČTK

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.