V Česku přibylo ve čtvrtek nejméně případů koronaviru za tři dny

V Česku ve čtvrtek přibylo 57 nových případů koronaviru, celkem se dosud nakazilo 8034 lidí. Čtvrteční přírůstek byl tak nejnižší za tři dny. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Jak uvedl už ve čtvrtek ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), Česko zvládlo první vlnu pandemie a musí se připravit na další. Stát proto mění strategii z plošného zvládání na cílené, klíčovým nástrojem bude chytrá karanténa.

S nemocí covid-19, kterou koronavirus způsobuje, zemřelo v Česku celkem 270 lidí, 4372 se vyléčilo. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k pátečním 08:30.

Od čtvrtečního večera přibyli tři vyléčení, počet úmrtí s covidem-19 stoupl o jedno. V Česku je aktuálně 3392 nakažených. Hospitalizováno bylo s nemocí ke čtvrtku 268 a 46 pacientů bylo v těžkém stavu. Pod 50 jejich počet klesl poprvé od 27. března.

Čtvrteční přírůstek nakažených je nižší než ve středu se 78 a v úterý se 77 novými případy. V pondělí ale lékaři a hygienici odhalili jen 38 nových infikovaných. O předchozím víkendu byla čísla ještě nižší, méně se ale také testovalo.

Nejhorší situace je v Praze

Podle počtu případů nemoci je nejhorší situace v Praze, kde jich bylo odhaleno už více než 1800. Následuje Moravskoslezský kraj s 1139 nemocnými. Naproti tomu na Vysočině se dosud nakazilo 177 a v Jihočeském kraji 179 lidí.

Jižní Čechy tak jsou na tom nejlépe podle počtu infikovaných na sto tisíc obyvatel, který je nižší než 28. Nejvíce zasažený je Karlovarský kraj s více než 142 lidmi s prokázaným covidem-19 na sto tisíc obyvatel.

V hlavním městě je také nejvíc úmrtí s touto nemocí, lékaři jich zde zaznamenali 90. S odstupem druhý je Moravskoslezský kraj se 40 zemřelými. Jediné úmrtí, což je mezi regiony nejméně, má nadále Zlínský kraj.

  Proces k Čapímu hnízdu bude pokračovat výpověďmi dalších svědků

První tři případy nemoci covid-19 byly v Česku zjištěny 1. března, první úmrtí je z 22. března. Podle ve středu zveřejněných předběžných výsledků studie kolektivní imunity je v české populaci velmi nízký počet nakažených covidem-19, pohybuje se kolem jednotek promile. Při studii se testovalo v Praze, Brně, Litoměřicích a na Olomoucku.

Epidemie koronaviru vyvolává obavy o práci i příjmy

Epidemie koronaviru stupňuje obavy Čechů. Pětina se bojí propadu příjmů a každý desátý pak ztráty zaměstnání či nedostatku financí určených na výplaty, ukázal dubnový průzkum komunikační agentury AMI Communications mezi 550 respondenty. Celkov má tak obavy spojené s koronavirovou krizí aktuálně šedestát procent zaměstnanců v Česku.

Kvůli koronaviru přešla už čtvrtina dotázaných na částečný nebo úplný home office a každý šestý zaměstnanec nemůže pracovat vůbec. Některým se změnila pracovní náplň, jiným podmínky, další potkalo větší či menší omezení práce a příjmů. Pětina respondentů s nynějším nastavením není spokojená.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com