Na slovenské škole útočil bývalý student. Zemřel učitel, zraněné jsou i děti

Na základní škole ve slovenské obci Vrútky jihovýchodně od Žiliny útočil 22letý muž. Slovenská policie uvedla, že muž napadl zaměstnance školy i žáky, přičemž jeden dospělý zemřel. Policisté pak proti útočníkovi zasáhli, je po smrti.

Útočník zabil zástupce ředitelky školy, když mu bránil ve vstupu do budovy, potvrdil policejní prezident Milan Lučanský. Poté, co se mu podařilo dostat do školy, vešel do jedné ze tříd, kde těžce zranil učitelku a dvě děti. Následně se pokusil utéct, pronásledoval ho ale školník i přivolaná policejní hlídka.

Policisté se ho snažili zastavit, muž se ale stále aktivně bránil nožem, proto použili služební zbraně.

Jak uvedl server Aktuality.sk, jedna ze zraněných učitelek má bodné rány na hrudníku a břiše. V nemocnici jsou rovněž dvě děti, jedno z nich má bodné rány na hrudníku a břiše, druhé má řezné rány.

Informaci, že útočil bývalý žák, médiím potvrdil i primátor Vrútek Branislav Zacharides. „Nebyl to žák, který by byl nějak problémový. Paní ředitelka si zatím nedokázala spojit tento incident s nějakou událostí z minulosti, tedy zda nemohlo jít například o nějakou odplatu,“ uvedl.

„Policisté použili proti dospělému útočníkovi donucovací prostředky – zbraň -, poté útočník zahynul,“ uvedla slovenská policie na svém Facebooku. Podle ní mu bylo 22 let a pocházel z Martina.

Televize TA3 uvedla, že zraněni byli i dva policisté. Ti útočníka zabili asi 300 metrů od školy, když se z místa činu snažil utéct. Svědci popsali, že policie pachatele honila v ulicích nedaleko školy, pak zaslechli výstřely.

Situace už je podle policie pod kontrolou. Na místo směřoval posttraumatický tým a také policejní prezident Lučanský, ministr vnitra Roman Mikulec, ministr školství Branislav Gröhling i předseda parlamentu Boris Kollár.

  Ruská armáda pokračuje v útoku na Severodoněck, hlásí ukrajinský štáb

Matovič: Žijí mezi námi blázni

„V souvislosti s tragédií ve Vrútkách cítím obrovský smutek a žal. Všem učitelkám, učitelům, policistům, dětem i jejich rodičům, kteří zažili náročné chvíle strachu, chci vyjádřit podporu. Myslím na vás,“ reagovala na útok prezidentka Zuzana Čaputová.

Premiér Igor Matovič, který je nyní na setkání šéfů vlád Visegrádské skupiny (V4) na jižní Moravě, vyjádřil před novináři nad útokem lítost. „Vyjadřuji upřímnou soustrast všem pozůstalým. Bohužel blázni žijí mezi námi a takovým situacím nedokážeme zabránit,“ uvedl Matovič.

Český premiér Andrej Babiš na Twitteru oznámil, že s kolegy z Polska a Maďarska vyjádřil Matovičovi soustrast. „Ve chvíli, kdy jsme s Igorem Matovičem a kolegy z V4 řešili evropský rozpočet, přišla mu ta šokující zpráva o útoku na slovenské základní škole… Tohle fakt nechápu. Neuvěřitelné. Igorovi jsme vyjádřili soustrast a účast,“ napsal Babiš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com