V pondělí v ČR objevili 51 případů covidu, nejméně za dva týdny

Za sváteční pondělí hygienici v Česku odhalili 51 nových případů koronaviru. Je to nejméně za víc než dva týdny, ve volných dnech se ale obvykle méně testuje. Dosud se nakazilo 12.566 lidí, vyléčilo se 7873 z nich a zemřelo 350. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

V posledních dvou týdnech se denní přírůstky nemocných často dostávaly přes stovku, 28. června denní nárůst přesáhl 300. Podle hygieniků a zástupců ministerstva zdravotnictví za tím bylo cílené testování na Karvinsku, kde se nákaza rozšířila hlavně mezi pracovníky dolů černouhelné firmy OKD a v jejich rodinách. V neděli a v pondělí se přírůstky držely pod stovkou, v neděli se ale testovalo nejméně za 14 dní. Počet testů za pondělí zveřejní ministerstvo dnes navečer.

Aktuálně je nemocných covidem-19 v Česku 4343, z toho 132 se léčí v nemocnici. Ve vážném stavu je 14 hospitalizovaných.

Nejpostiženějším regionem zůstává okres Karviná, kde společně se sousedním Frýdecko-Místeckem platí přísnější hygienická opatření než ve zbytku republiky. Za uplynulý týden tam bylo zaznamenáno zhruba 172 případů koronaviru na 100.000 obyvatel. Ještě v neděli to bylo 252 nakažených. Firma OKD v pátek začala zastavovat těžbu, přerušení potrvá šest týdnů. Zhruba 90 procent nemocných v oblasti nemá žádné příznaky nebo jen mírné.

Na zhruba 23 případů na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní se počet nakažených snížil na Frýdecko-Místecku, v Ostravě je to asi 27 případů a na Kutnohorsku 25 případů. Ohnisko nákazy se tam objevilo v Církvici. V jiných částech ČR jsou čísla nižší.

Ve srovnání krajů bylo zatím nejvíc nemocných zaznamenáno v Moravskoslezském, kde se dosavadní počet blíží číslu 3400. V Praze je to přes 2500, naproti tomu stále pod stovkou celkový počet nakažených zůstává na Vysočině. Úmrtí s covidem-19 bylo dosud nejvíc v Praze, víc než sto. Ve Zlínském kraji s nemocí zemřeli tři lidé, což je nejméně mezi kraji.

  Sněmovna schválila zvýšení dávek na bydlení kvůli ceně energií

Autor: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com