Prezident Zeman se dle mluvčího cítí po operaci velmi dobře

Prezident Miloš Zeman se cítí po operaci zlomené ruky velmi dobře a rekonvalescence pokračuje bez problémů. Na twitteru to dnes uvedl jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Prezident podle něj neuvažuje o změně pracovního programu. V pondělí by podle původního plánu měl jet na návštěvu Jihomoravského kraje. Zeman je v nemocnici od úterního večera poté, co si zlomil pravou paži.

„Pan prezident se cítí velmi dobře, rekonvalescence probíhá dle očekávání bez problémů, nenastala žádná komplikace. První krevní testy ukázaly, že celkový zdravotní stav je velmi dobrý,“ uvedl mluvčí.

Zeman si podle zástupců Pražského hradu zranění způsobil pádem poté, co se po sledování večerních zpráv v televizi rozhodl jít bez hole. Už delší dobu trpí neuropatií nohou, kvůli níž musí při chůzi používat hůl. Převezen byl do ÚVN, kde mu lékaři operovali pravou paži. Implantovali mu při ní do paže titanový šroub.

Zástupci Pražského hradu ve středu uvedli, že rekonvalescence by měla trvat šest až osm týdnů, prezident bude zřejmě nosit ortézu. Do domácího ošetřování by měl být propuštěn o víkendu.

Kvůli zranění byl zrušen středeční prezidentův pracovní program. Měl se zúčastnit poklepání na základní kámen nové budovy Nejvyššího kontrolního úřadu a naplánovanou měl schůzku s kardinálem Dominikem Dukou. Další program má v plánu na počátek příštího týdne, kdy by měl v pondělí odcestovat na jižní Moravu. Po prázdninách se chtějí s prezidentem sejít premiér Andrej Babiš (ANO) a místopředseda vlády Jan Hamáček (ČSSD) kvůli jejich snaze o odvolání předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje.

  Zemřel poslanec ODS Ventruba hospitalizovaný s covidem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com