Rosol je ve čtvrtfinále challengeru v Praze, Wawrinka odstoupil

Tenista Lukáš Rosol postoupil do čtvrtfinále challengeru na pražském Žižkově. Poslední český hráč v soutěži zvítězil nad druhým nasazeným Francouzem Pierrem-Huguesem Herbertem 6:7, 6:3, 6:4. O účast v semifinále se pětatřicetiletý daviscupový reprezentant utká se čtyřiadvacetiletým Rakušanem Sebastianem Ofnerem. Čtvrtfinále RPM Open by Moneta měla hrát i hlavní hvězda turnaje Stan Wawrinka, Švýcar ale z turnaje kvůli zranění odstoupil.

Rosol porazil Herberta poprvé v kariéře. Se čtyřnásobným grandslamovým vítězem ve čtyřhře se dosud střetl jen v roce 2016 v Miami, kde s ním prohrál ve dvou setech. S Ofnerem má kladnou bilanci 1:0, loni ho udolal ve třech setech na challengeru v Británii. Na antukových dvorcích TJ Spoje se Rosolovi daří lépe než minulý týden na Štvanici, kde vypadl hned v prvním kole.

Vítěz štvanického turnaje Wawrinka porazil v osmifinále Nizozemce Botice van de Zandschulpa dvakrát 6:3. Příštím soupeřem trojnásobného grandslamového šampiona, který se v Praze rozehrává po koronavirové pauze, měl být Rus Aslan Karacev, kterého Wawrinka zdolal ve finále na Štvanici. K zápasu ale nedojde.

Wawrinka totiž odstoupil kvůli zranění stehenního svalu. „S těžkým srdcem musím oznámit své odstoupení, důvodem je zranění stehna, které mě poslední dny trápí,“ uvedl Wawrinka v tiskové zprávě. „Chtěl bych všem poděkovat, že mi dokázali umožnit zahrát si v posledních dvou týdnech zase tenisové zápasy. Zároveň bych se chtěl omluvit svým fanouškům, že tento turnaj nemohu dokončit, jak bych si přál. Pobyt v Praze jsem si ale užil, stejně jako oba turnaje.“

Turnaj mužů RPM Open By Moneta v Praze, challenger okruhu ATP

(antuka, dotace 137.560 eur):

Dvouhra – 3. kolo:

Rosol (ČR) – Herbert (2-Fr.) 6:7 (10:12), 6:3, 6:4, Wawrinka (1-Švýc.) – Van de Zandschulp (15-Niz.) 6:3, 6:3.

  Vegas se raduje ze zisku Stanleyova poháru

Zdroj: http://ctk.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com