Zemřel herec Chadwick Boseman, známý z filmu Black Panther

merický herec Chadwick Boseman, známý například z filmu Black Panther, zemřel ve věku 43 let. Herec čtyři roky bojoval s rakovinou tlustého střeva. Zemřel v pátek ve svém domě v Los Angeles, obklopen rodinou včetně manželky, uvedla publicistka Nicki Fioravanteová.

Boseman hrál i v televizních seriálech, jako je Kriminálka New York, Anatomie lži nebo Odložené případy. Ve filmu Get On Up – Příběh Jamese Browna ztvárnil hlavního hrdinu, zpěváka a hudebního skladatele Jamese Browna. Pro studio Marvel ztělesnil černošského superhrdinu ve filmu Black Panther, který během necelého měsíce po uvedení do kin utržil více než miliardu dolarů (přes 22 miliard Kč).

Lékaři u herce zjistili rakovinu tlustého střeva před čtyřmi lety a rodina uvedla, že Chadwick se projevil jako opravdový bojovník – natáčel i během nesčetných operací a chemoterapie. O své nemoci veřejně nemluvil.

„Jaká jemná a nadaná duše. Všem nám mezi operacemi a chemoterapií ukazoval tu velikost. Tak vypadá důstojnost,“ napsala na twitteru populární herečka a moderátorka Oprah Winfreyová.

Nejstarší syn Martina Luthera Kinga, bojovníka za práva černochů, na téže sociální síti napsal, že Boseman oživil historii svým ztvárněním černošských osobností, například hráče baseballu Jackieho Robinsona nebo soulového zpěváka Jamese Browna.

Úctu vzdalo zesnulému herci také studio Marvel, podle nějž zde Bosemanův odkaz zůstane navždy.

„Byla to jemná duše a výborný umělec, který s námi zůstane navždy díky svým ikonickým výkonům, které podal během své krátké, ale zářné kariéry,“ uvedl v prohlášení herec Denzel Washington.

Zdroj: http://ctk.cz

  První Bidenův telefon zazvonil v Ottawě. Dozvuky Trumpova mandátu zahřmí 8. února

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com