Golfista Lieser vyhrál Challenge Tour a má kartu na European Tour

ondrejlieser.com

Golfista Ondřej Lieser senzačně vyhrál finálový turnaj Challenge Tour. Jako první Čech díky triumfu na Mallorce druhou nejvyšší evropskou sérii ovládl i celkově a získal plnou hrací kartu na European Tour.

Devětadvacetiletý Lieser navázal v Palmě de Mallorca na premiérovou výhru na Challenge Tour, kterou oslavil před čtrnácti dny v Cádizu. Ve finále pro 45 hráčů měl po čtyřech dnech 11 ran pod par a zvítězil o jeden úder před trojicí soupeřů.

Ve světovém žebříčku se Lieser znovu posune, z 301. místa si polepší do druhé stovky. V redukovaném pořadí se dostane mezi šedesátku, která k 21. červnu příštího roku postoupí na odložené olympijské hry v Tokiu.

Finálové kolo začal Lieser výborně dvěma birdie a hned se dotáhl na čelo. Po bogey na pětce sice klesl, ale další birdie přidal na osmičce. Na úvod druhé devítky zahrál bogey a birdie a ve vedení se od té doby držel neustále. Na závěrečném pětiparu stejně jako v prvním a druhém kole skóroval a ve vedení byl v tu chvíli sám.

Musel čekat, jak zahraje Alexander Knappe, který ho jako jediný mohl dotáhnout a vynutit si rozstřel. Němec ale zahrál jen par a Lieser se mohl radovat.

V celkovém pořadí sezony figuroval Lieser před finále na šestém místě a potřeboval skončit v první pětce, aby získal kartu na European Tour. Díky titulu se posunul do čela hodnocení před Němce Marcela Schneidera.

Jméno českého golfisty se v seznamu vítězů celé Challenge Tour objeví třeba vedla šampiona British Open Švéda Henrika Stensona (2000) nebo Angličanů Tommyho Fleetwooda 2011) a Andrewa Johnstona (2014).

Sezona Challenge Tour byla letos zkrácena kvůli koronaviru, čítala jen deset turnajů plus finále.

Finálový turnaj golfové Challenge Tour v Palmě de Mallorca (par 71, dotace 350.000 eur):