San Sebastian se výhrou ve Vigu vrátil do čela španělské ligy

Fotbalisté San Sebastianu jsou i po 8. kole lídry španělské ligy. Na hřišti Celty Vigo zvítězili i díky dvěma gólům Williama Josého 4:1 a zaznamenali čtvrté vítězství za sebou.

Hosté si rozhodující náskok vybudovali už během úvodních 34 minut. První branku po návratu do španělské ligy nejprve vstřelil nevysoký David Silva hlavou, na něj navázal dorážkou vlastního pokusu kapitán Realu Sociedad a s pěti góly nejlepší střelec ligy Mikel Oyarzabal.

José v 54. minutě po dobrém presinku spoluhráče zvýšil střelou do poloodkryté branky. Pak sice snížil z penalty domácí kapitán Iago Aspas, ale José hned po čtyřech minutách sebral Vigu naději na případný bodový zisk.

Španělská fotbalová liga – 8. kolo:

Betis Sevilla – Elche 3:1 (29. a 56. Tello, 7. Sanabria – 60. Josan), Vigo – San Sebastian 1:4 (77. Aspas z pen. – 54. a 81. Willian José, 24. Silva, 34. Oyarzabal),

18:30 Granada – Levante,

21:00 Valencie – Getafe.