Hlavně zodpovědně, shodli se experti po jednání se Zemanem na rozvolňování

Jednání prezidentova poradního týmu pro oblast zdravotnictví na zámku v Lánech přineslo podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) shodu na tom, že je třeba ohledně koronaviru postupovat zodpovědně. Blatný to uvedl po jednání. O případném rozvolnění rozhodne v neděli ráno vláda.

Prezident Miloš Zeman pozval poradní tým na sobotní dopoledne. Pětihodinového jednání se zúčastnil i Blatného předchůdce Roman Prymula a bývalý hejtman Vysočiny poslanec Jiří Běhounek (ČSSD).

„Chceme postupovat tak, abychom mohli jít směrem k rozvolnění v době, kdy to bude bezpečné,“ uvedl Blatný, aniž by predikoval, jak vláda rozhodne. Kabinet se podle něj bude rozhodovat na základě dat.

Prymula dodal, že ministerstvo musí rozhodovat předvídatelně a rovněž s ohledem na udržitelnost stavu. Nebylo by podle něj dobré, aby se obrazně šlapalo na plyn a záhy opět na brzdu.

Do konce roku by se neměla měnit tabulka protiepidemického systému (PES). „Nechceme rozebírat psa,” uvedl Blatný na kritiku, že velké obchody mohou prodávat i sortiment, který by mohl být nabízen i v malých obchůdcích, které však musí být podle systému uzavřeny.

Blatný odsoudil i snahy některých podnikatelů, kteří se rozhodli bojkotovat opatření. „Není akceptovatelné, aby z toho vybočovala malá skupina lidí, kteří se budou chovat proti těmto principům,“ uvedl s tím, že jejich jednání je „odsouzeníhodné“ a mělo by být „adekvátně ohodnoceno“.

Zdroj: https://www.novinky.cz

  Petříček a Hamáček odsoudili potlačení demonstrací v Rusku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..