Pařížský aerosalon se kvůli koronaviru příští rok neuskuteční

indexspotcaptcha.com

Pařížský aerosalon se kvůli nejistotě související s koronavirovou krizí příští rok neuskuteční. Oznámili to dnes organizátoři. Aerosalon se měl konat 21. až 27. června na letišti Le Bourget nedaleko Paříže.

Organizátoři uvedli, že „nevyhnutelné rozhodnutí“ o zrušení aerosalonu padlo s ohledem na nynější zdravotnickou krizi a na velký počet návštěvníků, který akce obvykle přiláká.

Pařížský aerosalon se koná každý druhý rok, střídá se s britským aerosalonem na letišti Farnborough u Londýna. Ten byl kvůli koronaviru letos také zrušen. Tyto dva aerosalony jsou největší přehlídkou leteckého průmyslu, upozornila agentura Reuters.

Další pařížský aerosalon se bude konat v roce 2023, přesný termín by organizátoři měli zveřejnit v nejbližší době. „Aerosalon v roce 2023 bude větší než kdy jindy,“ uvedl ředitel aerosalonu Gilles Fournier. „Naše týmy už pracují na zajištění jeho úspěchu,“ dodal.

Pandemie covidu-19 vedla k prudkému poklesu letecké přepravy, což tvrdě zasáhlo aerolinky i výrobce letadel. Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA) předpovědělo, že zotavení sektoru bude pomalé a bolestné, s návratem na předkrizovou úroveň počítá až v roce 2024.

Autor: ČTK

  Koruna zpevnila k euru a oslabila k dolaru, pražské burze se dařilo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com