Británie vyšetřuje možnou alergickou reakci na covidovou vakcínu

112.ua

Britské zdravotnické úřady vyšetřují dva případy nepříznivé odezvy na vakcínu proti koronaviru od firem Pfizer a BioNTech, které se vyskytly v den zahájení hromadného očkovacího programu. Současně doporučily lidem, kteří v minulosti zažívali výrazné alergické reakce, aby očkování touto vakcínou nepodstupovali. Dnes o tom informovala agentura AP.

Představitel britského zdravotnického systému NHS Stephen Powis řekl, že úřady konají na základě doporučení regulatorní lékové agentury MHRA.

„Jak je u nových vakcín běžné, MHRA z preventivních důvodů doporučuje, aby se lidé s častými alergickými reakcemi nenechávali očkovat,“ řekl Powis. Dodal, že rozhodnutí následuje po dvou nahlášených případech, kdy lidé s historií výrazných alergických odezev na aplikaci vakcíny reagovali nepříznivě. „Oba se uzdravují.“

Dva případy možné alergické reakce se vyskytly v úterý, které bylo v Británii zahajovacím dnem masového očkovacího programu proti covidu-19. Šéfka MHRA June Raineová před poslanci uvedla, že zaznamenané alergické reakce nebyly postranním efektem pozorovaným během klinických testů.

Autor: ČTK

  Podívej Evropa to je tváří války!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..