Vláda se dnes znovu vrátí k otázce přídavků na děti

zpravy.aktualne.cz

Vláda se dnes znovu vrátí k otázce přídavků na děti, kterou už několikrát odložila kvůli rozporům mezi ministerstvy práce a financí. Projedná také například zúžení počtu lokalit pro hlubinné úložiště jaderného odpadu z devíti na čtyři. Premiér Andrej Babiš v neděli řekl, že vláda bude jednat také o zákazu letů z Velké Británie kvůli nové mutaci koronaviru, která se v ostrovní zemi objevila. Večer ministerstvo zdravotnictví ale oznámilo, že Česká republika zastaví lety z Británie již ode dneška. Příslušné opatření bude vydáno během dnešního rána, uvedlo.

Česko bylo v neděli již třetím dnem v pátém, tedy nejrizikovějším stupni podle systému PES. Ze třetího do čtvrtého stupně přísnosti opatření se přesunulo z rozhodnutí vlády v pátek. Pro přesun do vyššího stupně musí podle pravidel zůstat stupeň pohotovosti horší po tři dny. Babiš ale řekl, že zpřísnění proticovidových restrikcí v Česku kabinet probere ve středu.

Jednání o zvýšení přídavků na děti kabinet přerušil naposledy před týdnem. Shoda byla už dřív na přidání o 26 procent, ale ne na tom, kolik dětí by mělo peníze od státu dostávat. Zatímco ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) navrhovala okruh rodin rozšířit, podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) měly podmínky zůstat stejné jako dosud.

Rada Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) v červnu schválila, aby se počet zvažovaných lokalit hlubinného úložiště zúžil na Janoch u Temelína, Horku na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku a Březový potok na Klatovsku. Vláda projedná také věcný záměr zákona o řízeních souvisejících s hlubinným úložištěm radioaktivních odpadů.

Na programu vlády jsou i novely zákonů o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací či o podpoře nízkoemisních vozidel. Kabinet projedná i návrh, aby úvěr poskytnutý na výstavbu bytů z peněz Státního fondu podpory investic stoupl z 80 na 90 procent nákladů na výstavbu.

  Kopeček: Babiš musel ministra vyměnit, chtěl-li udržet neformální pakt se Zemanem

Autor: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..