Francouzští hasiči provádí test na koronavirus řidiči v přístavu v anglickém Doveru

Petra Kvitová je znovu po šesti letech vítězkou tenisové ankety Zlatý kanár. V minulosti vyhrála anketu časopisu Tenis a Českého tenisového svazu po wimbledonských triumfech v letech 2011 a 2014. V letošním 28. ročníku uspěla díky semifinále na Roland Garros a je zároveň hráčkou roku.

Po desetiletém kralování Tomáše Berdycha, který po minulé sezoně ukončil kariéru, se prvně stal nejlepším českým tenistou Jiří Veselý.

Zlatému kanáru dál vládnou tenistky. Loni uspěla Barbora Strýcová, předtím fedcupový tým (2015, 2016 a 2018), Karolína Plíšková (2017) a Kvitová (2014). Muži uspěli naposledy díky daviscupovému týmu před sedmi lety.

Aktuální světová osmička Kvitová si v úvodu roku zahrála čtvrtfinále Australian Open a finále v katarském Dauhá. Po koronavirové pauze ovládla na Spartě turnaj O pohár prezidenta ČTS a v závěru sezony došla do semifinále na pařížské antuce, kde se grandslamové Roland Garros hrálo až na přelomu září a října.

Přehled svých úspěchů zhlédla třicetiletá Kvitová v krátkém sestřihu. „Když jsem to viděla, tak mi začal trošku běhat mráz po zádech. Ve finále jsme toho stihli docela hodně. Jsem ráda, že mi zdraví umožnilo odehrát a porazit skvělé hráčky a těším se na příští rok,“ řekla Kvitová v přenosu z barrandovského studia kanálu Nova Sport 1, kde se vyhlášení konalo vzhledem k opatřením proti šíření koronaviru.

Sedmadvacetiletý Veselý se v únoru v indickém Puné dočkal po pěti letech druhého titul na okruhu ATP, daviscupovému týmu pomohl k postupu přes Slováky do finálového turnaje a je 68. v žebříčku. „Sezona byla skvěle rozběhnutá a škoda, že se na to nenavázalo. Za cenu jsem nesmírně rád,“ pronesl Veselý.

Podruhé za sebou se deblistkou roku stala Strýcová. „Každého ocenění si vážím. Rok byl skvělej i strašně zvláštní,“ řekla čtyřiatřicetiletá světová dvojka ve čtyřhře, která s tchaj-wanskou spoluhráčkou Sie Šu-wej letos vyhrála čtyři tituly.

  Siniaková na turnaji v Adelaide jubilejní 20. titul ve čtyřhře nezískala

Skokankou roku v žebříčku WTA se stala Barbora Krejčíková. V singlovém pořadí prolomila vytouženou hranici světové stovky a posunula se ze 135. místa na současné 65. Cenu za postup na žebříčku ATP obdržel Tomáš Macháč, který končil loňský rok na 357. místě a nyní je díky 195. pozici českou dvojkou.

Týmem roku je daviscupový výběr, talenty Sára Bejlek a Vojtěch Petr a nejlepším hráčem na vozíčku popáté Michal Stefanu. Ceny prezidenta ČTS Iva Kaderky dostali bývalý hráč a člen Rady ČTS Vojtěch Flégl a fyzioterapeut Pavel Kováč.

Koronavirus výrazně ovlivnil a zkrátil celou tenisovou sezonu a zasáhl rovněž do ankety. Zatímco v minulosti hlasovalo pravidelně přes 150 lidí (loni 176), letos vzešli vítězové z hlasů dvacetičlenné komise, ve které mimo jiné volili představitelé Národních tenisových center či kapitáni reprezentačních týmů.

Zdroj: https://www.sport.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com