Chorvatsko zasáhlo zemětřesení, způsobilo materiální škody

irozhlas.cz

Zemětřesení o síle kolem 5,1 stupně zasáhlo dnes ráno oblast města Sisaku ve střední části Chorvatska. Způsobilo materiální škody, žádní zranění lidé nejsou hlášeni. Informoval o tom na svém webu deník Večernji list. Zemětřesení s intenzitou 5,3 stupně letos v březnu způsobilo velké škody v metropoli Záhřebu, o život tehdy přišel jeden člověk.

V Sisaku a okolí vybíhali lidé v panice z domů. Záchvěvy však vyděsily také obyvatele v dalších městech, včetně Záhřebu. V oblasti Sisaku se podle médií ve zdech domů objevily pukliny, popadala omítka a někde spadly komíny. Některé poškozené byty podle odborníků už zřejmě nebude možné obývat. Úřadům ale zatím nebyl hlášen žádný zraněný člověk.

Zemětřesení podle evropského seizmologického centra EMSC dosáhlo intenzity 5,1 stupně. Jeho epicentrum se nacházelo 12 kilometrů jihozápadně od Sisaku a přes 50 kilometrů jihovýchodně od Záhřebu. Chorvatští seizmologové uvedli, že první, nejsilnější úder zaznamenali v 6:28. Po něm následovaly v 7:49 a 7:51 dva další záchvěvy o síle 4,7 a 4,1 stupně.

Silné zemětřesení, které 22. března zasáhlo hlavní město Záhřeb, způsobilo rozsáhlé materiální škody. Ministr výstavby a územního plánování Predrag Štromar jejich výši odhadl na 42 miliard kun (146 miliard Kč). O život přišla jedna dívka a více než dvě desítky lidí utrpěly zranění.

Autor: ČTK

  Ruské speciální služby přesvědčoval úřady, že Ukrajina je slabá – média

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com