Na Hradě začal novoroční oběd Zemana s Vondráčkem

forum24.cz

Na Pražském hradě začal novoroční oběd prezidenta Miloše Zemana s předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem (ANO). Na twitteru to uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Oproti zvyklostem se setkání neúčastní druhý nejvyšší ústavní činitel, předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), kterého Zeman nepozval. Vondráček očekává, že bude s hlavou státu mluvit o blížících se sněmovních volbách, o koronavirové krizi i o zahraniční politice.

V minulých letech se účastnili novoročního setkání s prezidentem na Hradě šéfové obou parlamentních komor. Loni a předloni obědvali se Zemanem Vondráček a Jaroslav Kubera (ODS), který loni v lednu náhle zemřel nedlouho po novoročním obědě. Na něm dostal od Zemana dopis z čínského velvyslanectví s varováním před plánovanou cestou na Tchaj-wan.

Nový předseda Senátu Vystrčil se rozhodl misi na Tchaj-wan uskutečnit, Pražský hrad byl ostře proti. Zeman poté přestal druhé nejvyššího ústavního činitele zvát na setkání ústavních činitelů k zahraniční politice. Vystrčil od něj nedostal ani pozvánku na dnešní novoroční oběd.

„Já to nijak neřeším,“ řekl Vystrčil k tomu, že nedostal pozvání. Uvedl, že ke své funkci přistupuje profesionálně a v případě, že je potřebné debatovat s jiným ústavním činitelem, tak tak učiní. Současného stavu lituje jen kvůli tomu, že „vyvolává pocit, že tady nejsou schopni se lidé domlouvat, nejsou schopni se navzájem tolerovat, nejsou schopni překročit nějaké mantinely nebo nějaké své osobní pocity“.

Dnes na twitteru napsal, že ho lidé v reakci na Zemanovo rozhodnutí zvou na oběd k sobě domů. „Mnozí jste solidární a máte smysl pro humor. Díky! Je to pro mě povzbuzení,“ uvedl.

Autor: ČTK

  V několika městech protestovali odpůrci očkování proti covidu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com