Zemřel hudební producent Phil Spector, spolupracoval s Beatles. Posledních 11 let strávil ve vězení

Ve věku 81 let zemřel americký hudební producent Phil Spector. Informovala o tom kalifornská vězeňská služba. Spector, který spolupracoval například s The Beatles či Tinou Turnerovou, si od roku 2009 odpykával devatenáctiletý trest vězení za vraždu.

Spector podle vězeňské služby amerického státu Kalifornie zemřel v sobotu v nemocnici přirozenou smrtí. Podle zpravodajského webu TMZ podlehl komplikacím spojeným s covidem-19.

Spector byl znám jako inovátor rockové hudby. Koncem 50. let patřil ke členům popové skupiny The Teddy Bears. Později spolupracoval například s The Beatles na albu Let It Be, s Tinou Turnerovou či skupinou The Ramones. Produkoval také první sólová alba Johna Lennona a George Harrisona.

Proslavil se hlavně jako tvůrce takzvaných zvukových stěn, což byly záznamy kupení zvuků jednotlivých hudebních nástrojů na sebe. V roce 1989 byl Spector uveden do Síně slávy rock and rollu. Sám John Lennon měl Spectora kdysi nazvat největším hudebním producentem v historii.

V roce 2009 Spectora soud shledal vinným z vraždy herečky Lany Clarksonové. Žena zemřela v roce 2003 na následky střelné rány do úst vypálené ze Spectorovy zbraně v jeho domě v Los Angeles. Právníci hudebního producenta tvrdili, že Clarksonová spáchala nedopatřením sebevraždu.

Zdroj: https://ct24.ceskatelevize.cz

  Trump řekl, že opustí Bílý dům, pokud volitelé zvolí Bidena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *