Ve čtvrtek přibylo v ČR 10.576 nakažených, zemřelých je 24.331

zpravy.aktualne.cz

Ve čtvrtek přibylo v Česku 10.576 případů nemoci covid-19, o 660 méně než před týdnem. Současně je to nejnižší denní nárůst počtu nakažených v pracovní den od 15. února, kdy testy odhalily 8905 nemocných s koronavirem. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Počet zemřelých s covidem stoupl na 24.331.

Reprodukční číslo ukazující šíření epidemie k dnešku mírně stouplo z 0,92 na 0,93. Pokud číslo stoupne nad hodnotu jedna, epidemie zrychluje.

Šíření nákazy v zemi v posledních dnech stagnuje, nemocnice jsou ale stále přeplněné. Ve čtvrtek bylo hospitalizováno 8773 nemocných s covidem, o téměř 400 méně než v předchozí den. Pacientů s vážným průběhem ubylo jen minimálně, jejich počet se snížil o pět desítek na 1992. Zatím nejvíc lidí s koronavirem bylo v nemocnicích podle revidovaných údajů toto pondělí, kdy ministerstvo evidovalo 9457 hospitalizovaných, 2057 z nich vyžadovalo intenzivní péči.

Vláda kvůli velké zátěži nemocnic ve čtvrtek nechala v platnosti opatření proti šíření nemoci covid-19, která zavedla od počátku března. Ministři původně mluvili o tom, že budou účinná po tři týdny. Kabinet pouze částečně zmírnil omezení sportování a volnočasových aktivit. Nově budou moci lidé sportovat a vyrazit na procházku v celém svém domovském okresu, dosud mohli jen na území své obce, a sportující budou moci být i v zastavěných plochách obcí bez roušky při dodržení rozestupů.

V Česku dál pokračuje očkování proti novému typu koronaviru, které začalo na konci loňského roku. Ve čtvrtek zdravotníci aplikovali 42.647 dávek vakcíny proti covidu, což je ale zhruba o 9100 méně než minulý čtvrtek, kdy podali v jednom dni dosud nejvyšší počet dávek. Od počátku očkování v Česku, kde žije 10,7 milionu obyvatel, bylo podáno přes 1,26 milionu dávek vakcín. Obě potřebné dávky má zatím přes 340.000 lidí.

  Mynářová ukončila spolupráci s Pražským hradem

Autor: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com