Pražská burza ukončila týden ztrátou, oslabil O2, dařilo se České zbrojovce

wikipedia.org

Pražská burza dnes poprvé v tomto týdnu mírně ztratila, index PX klesl o 0,33 procenta na 1100,25 bodu. Většina titulů oslabila, nedařilo se například akciím operátora O2, vyplývá z výsledků obchodování na webu burzy. Za vítěze dnešního obchodování považují analytici Českou zbrojovku a elektrárenskou společnost ČEZ.

Akcie společnosti O2, která podle dnes zveřejněných výsledků zvýšila v 1. čtvrtletí čistý zisk o 1,9 procenta na 1,29 miliardy korun, uzavřely slabší o 1,67 procenta na 264 Kč. Kvartální výsledky představila i rakouská bankovní skupina Erste Group, která vlastní Českou spořitelnu – v prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 50,9 procenta na zhruba 9,2 miliardy korun. Na pražské burze dnes její emise oslabily o 0,55 procent na 763 Kč.

V záporu zakončily i tuzemské banky – Moneta Money Bank ubrala 0,25 procent na 80 korun a Komerční banka ztratila 0,68 procenta na 652 Kč.

ČEZ se podobně jako ve čtvrtek obchodoval nad hranicí 600 korun, nakonec opět uzavřel těsně pod touto úrovni silnější o 0,17 procenta, uvedl makléř Fio banky Josef Dufek. Česká zbrojovka si polepšila o 0,82 procenta na 368 koruny.

Celkově byl tento týden pro pražskou burzu úspěšný, když index PX posílil o více než procento.

Koruna stagnovala k euru a oslabila k dolaru

Česká měna dnes stagnovala k euru a oslabila vůči dolaru. K 17:00 si koruna pohoršila oproti předchozímu závěru k dolaru o 14 haléřů na 21,50 Kč/USD. K euru koruna zůstala beze změny na 25,88 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Český statistický úřad dnes oznámil, že česká ekonomika v prvním letošním čtvrtletí klesla podle předběžného odhadu meziročně o 2,1 procenta. Analytici přitom předpokládali, že ekonomika klesla až o zhruba tři procenta. Na finanční trhy to ale podle analytika Komerční banky Františka Táborského velký dopad nemělo. “Lepší výsledek české ekonomiky trhy příliš nenadchnul a investoři i nadále vyhlížejí především čtvrteční klíčové zasedání České národní banky,” sdělil.

  Češi loni snížili frekvenci nákupů, zvýšili ale útratu

Kurz české měny:

Předchozí závěr Dnes kolem 17:00
Kč/EUR 25,88 25,88
Kč/USD 21,36 21,50

 

Zdroj: Patria Online

Autor: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *