Útočíte na moje děti, toto je největší hyenismus, reagoval Babiš na svědectví svého syna

irozhlas.cz

Premiér Andrej Babiš (ANO) odmítl jakkoliv komentovat slova svého syna, který v rozhovoru pro server iROZHLAS.cz prohlásil, že se stal nevhodným svědkem kauzy Čapí hnízdo a proto prý musel opustit Česko. Místo toho přešel šéf hnutí ANO do protiútoku. „Styďte se! Děláte službu mým nepřátelům,“ řekl mimo jiné.

„Toto je největší hyenismus novinářů, když útočíte na děti politiků. A styďte se,“ reagoval na tiskové konferenci premiér Babiš. Další otázky si položit nenechal.

„Já jsem se k tomu už vyjádřil. Pokud vy útočíte na politiky, děláte službu mým nepřátelům, útočíte na moje děti, tak se k tomu nechci vyjádřit, protože bych se musel omlouvat,“ řekl a odešel.

Jenže: Andrej Babiš mladší poskytl rozhovor serveru iROZHLAS.cz sám a zcela dobrovolně, a to poté, co zveřejnil otevřený dopis, v němž kritizuje postup policie i manželů Protopopových, kteří se o něj – po domluvě s jeho otcem – měli starat.

Ale nejen to. S dopisem zveřejnil lékařskou zprávu, v níž psychiatrička Dita Protopopová nedoporučila jeho policejní výslech. „Informace zpracovává paranoidně, nebyl by schopen uvést podstatné, validní informace,“ napsala do dokumentu, s nímž později operovala i policie.

‚České justici nevěřím‘

Samotný Andrej Babiš mladší to vidí odlišně. „Byl jsem vždy schopen vypovídat a rozlišovat podstatné i nepodstatné informace, od incidentu na D1 až dodnes,“ řekl v rozhovoru.

Současně připustil, že vypovídat před tuzemskou policií už nechce. „České policii ani justici už nevěřím,“ dodal.

Mezi dalšími dokumenty, které zveřejnil, jsou e-maily, v nichž žádal českou policii o pomoc.

„Byl jsem přinucen podepsat stížnost na Policii ČR v kauze Čapi Hnizdo. Počas kauzi jsem byl nelegalne odcizen do Krymu (Sevastopol a Yelta) kde me vzaly na Psychiatricku lecebnu a pichaly Flupentixolem; clovek kterej mne unesl se jmenuje Petr Protopopov a pracuje pro firmu Agrofert. Muj otec mne využil a pak se mne zbavil,“ napsal v elektronickém dopise 4. ledna 2018, který zaslal Kriminalistickému ústavu Praha.

  Glosa: Vláda nesmí vládnout! Někdy…

Teprve 11. ledna byla ale věc předána příslušnému útvaru, který ovšem podání 13. ledna odložil s tím, že Andrej Babiš mladší je již v péči své matky.

Fotka, která to měla dokládat, ovšem ze spisu zmizela, jak popsal server iROZHLAS.cz.

Zdroj: https://www.irozhlas.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *