Rakousko ukončilo kontroly na hranicích s Českem a Slovenskem

budejovice.rozhlas.cz

Rakousko k dnešnímu dni ukončilo kontroly zavedené na hranicích s Českem a Slovenskem kvůli koronaviru. Informovala o tom agentura APA s odvoláním na informace z rakouského ministerstva vnitra. Cestovatelé ale musí mít u sebe nutná potvrzení, tedy doklad o očkování proti covidu-19, negativní test či potvrzení o uzdravení z nemoci.

Rakousko kontroly na hranicích dočasně obnovilo v lednu kvůli vysokým počtům lidí nakažených koronavirem v sousedních zemích. Zároveň uzavřelo i desítky menších hraničních přechodů s Českem. České ministerstvo zahraničí na twitteru uvedlo, že zároveň s ukončením kontrol se otevřou i dosud uzavřené hraniční přechody.

Tento týden Rakousko zmírnilo podmínky pro cestovatele ze zemí s nízkým výskytem nových případů koronavirové nákazy, mezi něž ČR i Slovensko aktuálně patří. Tito lidé už v Rakousko nemusejí do karantény, pokud se prokážou potřebnými doklady o testu, očkování či prodělané nemoci. Cestovat do Rakouska se smí z jakýchkoli důvodů, tedy i kvůli turistice.

Autor: ČTK

 

  V Německu přibylo 1284 nakažených, další rekordní nárůst v Rusku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *