Francouzský prezident Macron na setkání s veřejností dostal facku

novinky.cz

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes na setkání s veřejností v départementu Drôme dostal od jednoho z přihlížejících facku. Macron přicházel k davu za zábranami, podával si ruce s lidmi, jeden muž mu nejprve přátelsky rukou potřásl, poté ho stiskl a druhou rukou jej uhodil do tváře. Jeho dalším pokusům o zfackování hlavy státu zabránila ochranka. Elysejský palác potvrdil pravdivost videa z incidentu, které zveřejnila stanice BFM TV.

Prezident Macron minulý týden zahájil šestitýdenní domácí turné, při němž si chce podle Elysejského paláce „sáhnout na tep“ Francie, která se právě vynořuje z krize způsobené pandemií covidu-19.

Ke střetu došlo v obci Tain-l’Hermitage před střední hotelovou školou, kterou Macron navštívil. Ačkoliv na videu situace vypadá jako zásah, spolupracovníci prezidenta podle agentury AFP trvají na tom, že šlo jen o „pokus o facku“. Policie zadržela v souvislosti s napadením dva muže.

Francouzský prezident se v tyto dny snaží zapůsobit na voliče před nadcházejícími místními volbami a také před soubojem o prezidentský úřad plánovaným na příští rok, píší francouzská média.

Autor: ČTK

  Slovinsko daruje Česku přes deset tisíc dávek vakcíny. Kdy k tomu dojde není jasné
Zobrazení : 17

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com