Ruské jednotky zasáhly školu s civilisty. Útok má nejméně tři oběti, na místě byly i děti

Ruské síly při ostřelování východoukrajinského města Severodoněck zasáhly školu, kde se ukrývalo přes dvě stě lidí včetně dětí. Na telegramu to uvedl gubernátor Luhanské oblasti Serhij Hajdaj, podle kterého si útok vyžádal nejméně tři oběti.

„Dělostřelectvo skřetů (označení používané Ukrajinci pro ruské vojáky – poznámka ČTK) zasáhlo školu v Severodoněcku, kde se ukrývali lidé. Přes dvě stě lidí, hodně dětí. Tři dospělí na místě zemřeli,“ uvedl Hajdaj, podle kterého se policie Luhanské oblasti nyní snaží lidi převézt do nového úkrytu.

Obyvatele Severodoněcku, kteří se neevakuovali, gubernátor vyzval, aby nevycházeli z krytů. Rusko odmítá, že by při své invazi na Ukrajinu cílilo na civilisty, zatímco ukrajinské úřady i západní pozorovatelé tvrdí opak.

Hajdaj dříve uvedl, že jenom v Luhanské oblasti bylo při ruském ostřelování za 24 hodin zabito třináct civilistů.

Šéf severodoněcké vojensko-civilní administrativy Oleksandr Strjuk dnes uvedl, že ve městě zůstává okolo 15 000 lidí, kteří jsou pod neustálou palbou ruských jednotek. Na 70 procent obytných budov ve městě je podle něj zničeno nebo poškozeno, napsala agentura Unian.

Zdroj: https://www.irozhlas.cz/

  Ruská prokuratura žadá 28 let pro dívku obžalovanou z vraždy blogera

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com