Čeští fotbalisté vstoupili do Eura výhrou 2:0 nad Skotskem

Čeští fotbalisté úspěšně vstoupili do mistrovství Evropy, ve svém prvním utkání v základní skupině D zvítězili nad domácím Skotskem 2:0. Na stadionu v Glasgow se dvakrát trefil útočník Patrik Schick, který nejprve ve 42. minutě otevřel skóre hlavou a v 52. minutě přidal pojistku ukázkovým lobem téměř z poloviny hřiště.

Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého výrazně zvýšili šance na postup do vyřazovací fáze, kam projdou z každé skupiny první dva týmy a navíc nejlepší čtveřice ze třetích míst. Národní celek po prvním kole vede tabulku o skóre před Anglií. V dalším utkání reprezentanti v pátek změří síly rovněž v Glasgow s Chorvatskem, o čtyři dny později nastoupí ve Wembley proti Anglii.

Český tým na úvod Eura zvítězil poprvé po dvou zápasech, v letech 2012 a 2016 v zahajovacím utkání nebodoval. Reprezentanti porazili Skotsko po čtyřech duelech a oplatili mu dvě loňské prohry z Ligy národů. Ostrovanům nevyšel návrat na velkou akci po dlouhých 23 letech.