Zbaví se očkovaní respirátorů? Někde by to šlo, připustil Vojtěch

seznamzpravy.cz

Bude to věcí odborné debaty, například na pracovištích si ale ministr dovede představit úlevy pro očkované.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch připustil, že by se pro očkované mohla uvolnit pravidla pro nošení respirátorů. Bude to ale věc další odborné debaty.

Očkovaní by například nemuseli mít povinnost nosit respirátor na pracoviště. „Osobně bych si to v určitém momentě dokázal představit na místech, kde se to dá kontrolovat, třeba v práci. Víte, že je ten člověk očkovaný, a dá se to ověřit,“ uvedl ministr v rozhovoru pro iDnes.cz.

Naopak povinnost podle něj v každém případě má zůstat zachována i pro očkované například v tramvaji nebo v metru. „Tam si nedokážu představit, že bychom byli schopni rozlišit, kdo je očkovaný a kdo ne,“ dodal Vojtěch.

Případná volnější pravidla pro nošení respirátorů by mohla být jednou z výhod pro lidi, kteří se nechají očkovat. Ministr zdravotnictví uvedl, že od začátku srpna se podobnou „motivací“ stane například snazší přístup na kulturní akce.

„Pokud třeba bude v O2 areně akce pro 20 tisíc lidí, tři tisíce mohou být testovaní a 17 tisíc očkovaní. To je třeba jeden benefit, další je, že kdo se nechá naočkovat, nebude se muset testovat,“ uvedl Vojtěch a připomněl, že od září se testy nebudou hradit z veřejných peněz.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz

  Fiala: Očkování proti covidu-19 nebude povinné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..